Ürdün uçakları açıldı mı

Bir çok ülkenin sınırlarını açmasıyla birlikte Amman'da Türkiye'ye kapılarını açtı. Ürdün'ün başkenti Amman'a İstanbul üzerinden gidebilmeniz için, gerekli şartlar mevcuttur. Bu şartları sağlamayan yolcular biletleri olsa dahi Ürdün yetkilileri tarafından geri gönderilecektir. Peki Amman'a nasıl gidebilirsiniz? Şartlar nedir?
Amman'a gidebilmeniz için öncelikle uçak biletinizi almanız lazım :) Tabi bunu bizim üzerimizden yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Hem fiyat avantajı, hem 7/24 destek sağladığımız için aklınıza takılan tüm soruları cevaplayabiliriz.
Bu yüzden öncelikle ; +90 212 457 02 82 numaralı telefondan bizlere ulaşarak bilet fiyatı sorgulayabilir, biletinizi rezerve edebilir, 3D Security (Güvenilir Ödeme) Yöntemi ile biletinizi satın alabilirsiniz.Amman'a Seyahat edecek yolcular için 5 adet şart vardır. Bu şartları yerine getiremezsiniz malesef uçuşa katılamazsınız..
 

  1. Amman'a seyahat edecek tüm yolcularımızın, seyahatleri öncesinde www.visitjordan.gov.jo   adresinden "Ürdün'e Seyahat Deklerasyon Formu" nu doldurmaları ve Amman Havalimanı’na varışta yapılacak olan PCR testinin ödemesini aynı websitesi üzerinden online olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Formun doldurulması ve PCR testinin ödemesinin tamamlanması akabinde yolcunun mail adresine gönderilecek QR kodunu seyahat başlangıç noktasındaki check-in kontuarlarında ibraz etmeleri gerekmektedir. İlgili IST-AMM uçuşu için geçerli QR kodu olmayan yolcularımız kesinlikle uçuşa kabul edilmeyecektir.
  2. Seyahat başlangıcından önce en fazla 120 saat içinde alınmış negatif PCR testi gerekmektedir. 5 yaş altı yolcular ve diplomatik pasaportlu yolcular PCR testinden muaftır.
  3. Tüm yolcular Amman havalimanında yapılacak PCR testinin sonucunun negatif çıkması akabinde 7 günlük ev karantinasına tabi olacaktır.
  4. AMAN uygulamasının yolcuların cep telefonlarında yüklenmiş olması gerekmektedir.(Amman havalimanına varışta da yüklenebilir)
  5. Ürdün vatandaşları, Ürdün’de geçerli oturum izni olanlar ve diplomatik pasaportlu yolcuların haricindeki tüm yolcularımızın planlanan kalış süresinin tamamında geçerli olacak şekilde Covid-19 tedavisini de kapsayan sağlık sigortasına sahip olmaları gerekmektedir.

    Amman ya da Ürdün ülkesine seyahat için aklınıza takılan tüm soru ve sorunlarda bizleri arayabilir, fly@safirtour.com adresine mail atabilirsiniz
    Sapphire Tour Türk Hava Yolları yetkili acentesidir