Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar

Dubai özellikle sunduğu iş olanakları açısından hem Türkiye hem de dünyadan birçok kişinin ilgisini çeken avantajlı bir ülkedir. Dubai’de yaşamak ve çalışmak isteyen kişiler öncelikle çalışma izni ve çalışma için gerekli olan vizeyi almalıdır. Çalışma izni olmadan Dubai’de çalışmak yasal değildir. Bu durum fark edildiği anda ülkenden sınır dışı edilirsiniz ve para cezası ile cezalandırılırsınız. Bunun için Dubai’de çalışmak isteyenler yasal yollara başvurmalı ve Dubai’de çalışmak için izin almalıdır.

Dubai’de çalışma izni almak için öncelikle çalışacağınız firmanın size sponsor olması önemlidir. Ardından dolan 90 günlük çalışma vizesi ile bu sürede çalışma izni de alınması gereklidir. Tüm bu sürelerde sorun yaşamamak ve sürecin hızlı ve başarılı olarak ilerlemesi için bizden destek alabilirsiniz.

Dubai Çalışma İzni ve Şartları Nelerdir?

Dubai, Türk vatandaşları için vize uygulaması yapan ülkelerden biridir. Bordo pasaportu olan kişiler, Dubai’ye yapacakları tüm seyahatleri için vize almalıdır. Bunun dışında yeşil, gri pasaporta sahip olan kişiler ise 90 güne kadar vizesiz seyahat etme hakkına sahiptirler.
Dubai’de çalışmak için öncelikle 90 günlük tek yönlü vize almanız gereklidir. Bu süre bittikten sora çalışma vizesi alabilmeniz için Dubai’de bulunan ve size sponsor olan firmanın size davet mektubu göndermesi ve tam anlamıyla referans olması gereklidir. Çalışacağınız şirketin size ve ailenize sponsor olması ile de başvuru yapabilirsiniz. Ancak her sektöre göre başvuru şartları ve istenen evraklar değişkenlik göstermektedir. Başvuru yaptığınız takdirde başvuru sonucu gelene kadar ülkede kalmanız gereklidir. Dubai’de çalışma izni almanız aynı zamanda oturma izni de almanız demektir. Dubai çalışma izni ve vizesi için yapılan başvurular, genelde 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Dubai çalışma izni ve vizesi almak için konsolosluğa gidebilirsiniz ancak bu şart değildir. Gerekli evrakları temin edip eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra internet üzerinden resmi konsolosluk sitesinde evrakları taratarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru ücretini de online şekilde yatırabilirsiniz.

Dubai Çalışma Vizesi Nedir?

Dubai çalışma vizesi ile Dubai’de çalışabilir ve aynı zamanda oturma iznine de sahip olmuş olursunuz.  Dubai çalışma vizesi size Dubai’de yasal olarak çalışma imkânı sunan belgedir. Çalışma izni şartları ve çalışma vizesinin verilme durumu meslek statüsü ve İngilizce bilme seviyesine göre değişkenlik gösterir. Dubai çalışma izni ve çalışma vizeleri Residency Foreign Affairs Dubai tarafından verilmektedir.

Dubai Çalışma İzni için Gerekli Evraklar Güncel 2022

⦁    Bir adet biyometrik fotoğraf,
⦁    Önlü ve arkalı şekilde T.C nüfus cüzdanı fotokopisi,
⦁    Geçerli süresi bulunan pasaportun kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfaya ait olan renkli fotokopi Dubai çalışma izni için gerekli evraklardır.

Dubai Çalışma İzni için Sıkça Sorulan Sorular

Dubai’ye gitmek ve orda çalışmak isteyenh birçok kişinin merak ettiği sorular vardır. Bunlardan en çok merak edilenleri sizler için cevapladık.

Dubai İşçi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai’de işçi olmak çalışma için öncelikle işveren tarafından 2-3 aylık çalışma izni başvurusu yapılır. Sonrasında ise 3 yıllık çalışma izni başvurusu yapılır. Dubai işçi vizesi için tüm belgeler, eksiksiz şekilde tamamlanarak konsolosluğa fiziki veya online şekilde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunda en erken 10 iş günü en geç de 1 ay içinde işçi vizesi sonuçlanır. Dubai’ye gitmek işçi vizesi sonuçlandırması için kesin bir tarih söylemek mümkün olmakla birlikte çeşitli faktörlere göre sonuçların belirlenmesi birkaç ay bulabilmektedir. İşlemlerinizin daha kısa olması ve sorunsuz yürümesi için bizden destek alabilirsiniz.

Dubai’ye Gitmek İçin Ne Kadar Para Gereklidir?

Dubai’ye gidebilmek için banka bakiyenizde en az 30 bin TL bulunması gereklidir. Bununla birlikte 11 bin TL’ye kadar 1 aylık konaklama alabilirsiniz.

Dubai’ye Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Dubai’ye gitmek için çalışma vizesi ve çalışma izni almanız gereklidir. Gerekli belgeleri eksiksiz şekilde temin ederek Dubai Konsolosluğu’na başvurmanız durumunda uygun görülürseniz çalışma vizeniz kısa sürede çıkacaktır. Dubai çalışma vizesi almak ve sürecin daha kısa sürede sonuçlanması için sizlere profesyonel destek sağlıyoruz. Dünyanın her köşesi için vize, çalışma vizesi, çalışma izni gibi işlemler yürüten safirtour.com olarak sizlerin işini kolaylaştırarak profesyonel hizmet sunuyoruz.

Dubai Vizesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

Hemen Ara