Dubai Vizesi Nasıl Alınır 2024 | 1 İş Gününde Hazır | 109 USD | Otellerde %30 İndirim

Son dönemde dünyanın gözde yerleşim yerlerinden olan ve ziyaret için ülkelerden farklı belgeler isteyen Dubai’ye gitmek için araştırmalar yapılmaktadır. Okul, seyahat ya da çalışmak gibi farklı amaçlar doğrultusunda Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler gerekli prosedürleri gerçekleştirmelidirler. Dubai vizesi Türk vatandaşlarının Dubai ziyaretleri için gerekli ülkeye giriş belgesidir.

Ancak vize sürecinde iyi bir yer ile irtibat halinde olmamanız durumunda hem fazladan bir ücret ödeyecek hem de aylarca fazladan beklemiş olacaksınız. Böyle bir mağduriyet yaşamayı hiç kimse istemez. Bu sebeple sizler de hemen Sapphire Tour ile işlemlerinizi en iyi şekilde yaptırın. Vizenizi olabilecek en yakın zamanda güvenle alın. İşte merak ettiğiniz, Dubai vize istiyor mu ve neleri bilmem gerekli adlı sorularınızın cevabı.

Dubai Vize İstiyor mu?

Dubai seyahati için gerekli olan en önemli belge Dubai Giriş vizesidir. Türkiye vatandaşları Dubai ziyaretleri için vize almak zorundadır. Vizeniz olmazsa ülkeye girişiniz gerçekleşmez ve seyahat edemezsiniz.

Dubai vizesinin birkaç çeşidi vardır. İhtiyacınıza uygun olan vize türüne göre vize türünüzü almalısınız. Dubai vize türleri:

 • Transit vize
 • Seyahat vizesi
 • Ticari vize

olarak 3 ayrılmaktadır. Amacına uygun olarak başvurmadığınız vize türleri seyahat sırasında ya da ilerleyen zamanda sorun oluşturabilir. Bu yüzden iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak müşteri danışmanlarımızdan destek alabilir, sürecinizi sorunsuz olarak yürütebilirsiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vizesi, Dubai’ye giriş için gerekli evraktır. Dubai vize türü E-Vizedir fakat şahsi olarak başvuru yapamazsınız. Bunun için vize başvuru merkezleri ya da acentalar aracılığı ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Safirtour.com, Dubai vizesi için yetkili satış acentasıdır. Vizenizi almak için hemen iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Adımları takip ederek vizenizi başvurunuzdan 1-3 iş günü içinde alabilirsiniz.

 1. Bizimle iletişime geçin
 2. Seyahat amacınızı belirtin
 3. Evraklarınızı gönderin
 4. 48 saat içerisinde Dubai vizeniz hazır.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesi, E-Vize kapsamında alınan vizelerden biridir. Vize başvuru için gerekli evraklar:

 • Pasaport fotoğrafı
 • Vesikalık
 • Covid-19 aşı kartı (Mecburi değildir.)

Dubai vizesi kolay alınan vize türlerinden biridir. En az 6 ay süresi olan pasaportlarda onay oranı oldukça yüksektir. Hemen dubai vizesi almak için iletişime geçerek danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Dubai Vizesi İçin Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle bilmeniz gereken husus şudur ki, Dubai, Türkiye’den gelecek yolcular için farklı işlemler uygulamaktadır. Sizin ülkedeki göreviniz ile hangi vizeyi almanız gerektiğini öğrenmeniz mühimdir.

İşte Türkiye’den Dubai’ye gidecek yolcular için uyulması gereken prosedürler:

 • Umuma Mahsus Pasaport Sahibi Olanlar ( Bordo ) seyahat öncesinde vize almalıdırlar.
 • Hususi Pasaport Sahibi Olanların ( Yeşil )  90 günü aşmayan seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.
 • Diplomatik Pasaport Sahibi Olanların ( Siyah ) 90 günü aşmayan seyahatleri için vize almalarına gerek kalmamaktadır.
 • Hizmet Pasaportu Olan ( Gri ) kişilerin ise aynı şekilde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize almaları gerekmemektedir.

Bu maddelerin ile birlikte hangi pasaport sahibi olduğunuza göre vize alıp, almamanız gerektiğini biliyorsunuz.
Sonraki adımda ise Dubai’ye gitme nedeninizin sebebini belirlemelisiniz. Bu seyahat nedeninize göre vize işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

Bu seyahat türleri şunlar olabilir:

 • Turistik
 • Ticari
 • Öğrenci

Yukarıdakiler en çok tercih edilen vize başvuru süreci nedenlerindendir. Ancak sizin daha farklı bir başvuru sebebiniz varsa ya da Turistik, Çalışma ve Öğrenci’den birine başvurmak istiyor, tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız hemen bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca ülkede ne kadar kalacağınız da vize alma sürecinizi etkileyecek nedenlerden bir tanesidir.

Pasaportunuzun eski olması ve zaman içerisinde deforme olması gibi durumlar ret almaya sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple pasaportunuzu güncellemeniz yararınıza olacaktır. Bununla birlikte pasaport bitiş tarihinizin Dubai’ye gittiğiniz tarihten sonra ki en az 6 aylık bir süreçte daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca konsoloslukların çeşitli sebepler ile yoğun olmasından kaynaklı işlemlerinizin süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu normal plan sürenizden birkaç hafta önce yapmanız işinizi garantiye almanızı sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi ve destek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vize Türleri

Seyahat amacınıza uygun olarak vize başvurusu gerçekleştirmeniz gereklidir. Vize türünüz hakkında yanlış beyan verirseniz seyahatiniz sırasında sorunların oluşmasına ve deport (sınır dışı) edilebilirsiniz. Seyahatinizin sorunsuz geçmesi ve uygun vize türüne sahip olmak için hemen iletişime geçin, uzman danışmanlarımız ile seyahatinizi planlayalım.

Dubai Turist Vizesi

Dubai turist vizesi turistik gezi amacıyla gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için başvurmanız gereken vize türüdür. Turistik vize ile giderseniz sadece bulunduğunuz süre içerisinde ticari bir eylemde bulunamazsanız. Vizeniz sadece gezi amaçlı seyahat için uygundur.

Dubai Ticari Vize

Dubai ticari vize, seyahatiniz sırasında Fuar, iş gezisi, toplantı, kısacası tüm ticari faaliyetlerinizi gerçekleştirebilmeniz amacıyla sahip olunması gereken vize türüdür. Dubai seyahatiniz sırasında ticari eylem gerçekleştirecekseniz sizin için uygun olan vize türü: ticari Dubai vizesi’dir.

Dubai Vizesi Almak Kolay Mı?

Türk vatandaşları, vize isteyen bir ülkeye geçiş yapmak istediklerinde çeşitli prosedürlere maruz kalırlar. Özellikle Avrupa ülkeleri ve Amerika gibi ülkelerde vize işlemleri biraz daha zor ve uzun olabilmektedir. Ancak Sapphire Tour ile en iyi desteği alarak işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bunun haricinde ise konumuz olan Dubai Vizesini almak bahsetmiş olduğumuz bu ülkelere göre kısmen daha kolaydır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Dubai’ye, Türkiye ile yapılan Vize Kolaylığı anlaşması nedeniyle daha rahat gidebilirsiniz.

Dubai Vizesi Kaç Günde Alınır?

Dubai vizesi evrakların teslim edilmesi ve harcın ödenmesi sonrasında 1-3 gün içinde başvuru sonucu gelmektedir. Şartların durumuna göre olumlu ya da red cevabına göre işlemlere devam edilmektedir. Vize başvurusunun dönüş süreci Dubai konsolosluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Bayram ya da özel gün gibi zamanlarda vize başvurusunuzu daha önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Dubai E-Vize

Dubai vizesi,  e-vize başvurusu ile gerçekleşir. Dubai vizesi için e-vize başvurusu sırasında sadece pasaport ve kimlik gönderilmesi yeterlidir. Vize pasaporta işlenmez fakat başvuru ve seyahat için pasaport gereklidir.

Dubai Vize Ücretleri

Türkiye’den Dubai’ye gitmek için ödenmesi gereken belirli vize ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretler dönemsel olarak farklı sebepler nedeniyle değişimler gösterebilmektedir. Ancak 2023 yılı için en güncel vize işlem ücretlerini tamamıyla öğrenmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekimiz sizlere her konu ile ilgili yardımcı olacaktır.

30 Günlük Dubai Vizesi

30 günlük (1 aylık) turistik Dubai vizesi, kısa seyahatleriniz için hem hızlı hem de en ucuz vize türlerinden biridir. Dubai’ye gitmek isteyen fakat konaklaması uzun olmayak kişiler fiyat açısından bu vizeyi tercih edebilirler. Dubai vizesi için gerekli evrakların hazırlanmasından tarafımıza gönderilerek vizenizi 1-3 iş günü içinde tarafımızdan alabilirsiniz. 30 günlük Dubai vizesi en ucuz vize türlerinden biridir.

90 Günlük Dubai Vizesi

Dubai konsolosluğunun son güncellemesi ile birlikte vizeler maksimum 30 günlük olarak verilebiliyor. 30 gün üzerindeki vize ihtiyaçlarınız için, vize bitimine son 7 gün kala tekrardan başvuru gerçekleştirmeniz ve vize almanız gereklidir. Yeni bir açıklama ya da düzenleme gelene kadar 30 gün ve üzerinde Dubai vizesi verilmeyecektir.

Dubai’nin Vize İstemediği Ülkeler Nelerdir?

Dubai bazı ülkelerden vize istememektedir. Bu ülkelerin vatandaşları pasaportları ile kolayca BAE’ye giriş yapabilmektedir. Bu ülkelerin çoğu Avrupa bölgesinde bulunan ülkeler ve Amerika vatandaşlarıdır. Bunların dışında Malezya, Brunei, Avustralya, Singapur, Hong Kong, Japonya, Güney Kore ve Kıbrıs vize işlemlerinden muaftır.

Dubai vizesi aldıktan sonra diğer BAE Emirliklerine giriş yapabilir mi?

Evet Dubai vizesi alındıktan sonra BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) sınırları içerisinde tüm emirliklerde geçerlidir. Diğer yerler için ekstra vize almanıza gerek yoktur (vize geçerliliği ve şartları dahilinde)

Schengen Vizesi ile Dubai’ye giriş yapabilir mi?

Dubai ve diğer Arap Emirlikleri sınırlarında seyahat etmek için schengen vizesi geçerli değildir. Dubai için sadece dubai vizesi almanız gereklidir.

Dubai Vizesi için aşı ve aşı kartı zorunluluğu var mıdır?

Dubai vizesi için aşı ya da aşı kartı şartı bulunmuyor. Uçuş sonrasında kapıda ülkenin kendi yaptığı PCR testini geçerli sayıyor.  Aynı şekilde başvuru için de aşı kartı ya da aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.

Vize başvuru öncesinde otel ya da uçak bileti alınması gerekli mi?

Dubai’nin vize politikasında uyguladığı prosedürler diğer ülkelere göre biraz daha yalın olduğu için vize başvurusu öncesinde uçak ya da otel bileti almanıza gerek yoktur. Dubai vizeniz var ise 30 güne kadar Dubai seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize sonrasında 2 ay içerisinde seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerçeklidir. Ülkeye giriş sırasında otel ve uçak biletinizi seyahat esnasında yanınızda bulundurmanız gereklidir.

Türkler Dubai Vizesi Alabilir mi?

Evet, Türkiye vatandaşlarının Dubai vizesi başvurusu ve seyahati için herhangi bir sorun yoktur. Pasaport sahibi olan ve seyahat etmek isteyen herkes başvurusunu gerçekleştirebilirler.

Kaynakça: https://tr.wikipedia.org/wiki/Dubai

1 Comment

Bir yanıt yazın

Hemen Ara