EGYPT Air Bilet Değişikliği

Mısır Hava Yolları Bilet Değişikliği, Havayolu ile yolculuk yapanlar tarafından Egypt Air uçuş tarihi değiştirme işlemleri araştırma konusu olmuştur. Her havayolu şirketinin bilet üzerindeki yapılacak işlemleri içeren kendi kuralları vardır. Alınan bilet her nerden olursa olsun bilet üzerinde kendi firma kuralları geçerlidir.

Mevcut bilet üzerinde yapılan her türlü Egypt Air bilet değişikliği işlemlerinde ekstra ücret uygulanır. Çoğu durumlarda bilet tarihine göre değişiklik talebinin yapıldığı tarih kıyaslanır herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması durumunda kurallara uygun olarak değişiklik yapılmasına imkan verilir. Bu nedenle online alınan biletlerde uçuş yönetmeliği ve bilet üzerindeki yapılacak işlemlerin kuralları dikkatlice okunmalı ve anlaşıldığı takdirde onaylanmalıdır.

Alınan bilet türüne göre Egypt Air bilet iptali kuralları değişkenlik gösterir. Her bilette iptal işleminin uygulanması mümkün olmayabilir. Genellikle business class biletleri diğer türlerine göre daha esnek kuralları içerir. Bilet satış noktalarından alınacak ise bilet üzerindeki iptal ve değişiklik işlemleri hakkında mutlaka bilgi alınmalıdır. Yapılacak olan uçuşa ve bilet türüne göre iptal talepleri doğrultusunda belirlenmiş kesintiler uygulanabiliyor.

EGYPT Air Uçuş Tarihi Değiştirme 

Daha önceden alınmış bilet adına Mısır havayolları bilet değiştirme işlemlerinde yapılacak kesintiler bilet türüne göre değişkenlik gösterir. Uçuş tarihi değiştirme işlemlerinde her uçuş için tek kişilik ücret, biletin ilk satın alındığındaki ve alınacak olan bilet ücreti arasındaki fark kadar kesinti uygulanabilir. Destinasyon değiştirme ücreti de ilk bilet ve yeni alınacak bilet arasındaki ücret fark olarak belirlenir.

Ayrıca tarih değiştirme işlemlerinde yeni alınacak bilet mevcut biletten daha uygunsa aradaki fark miktarını firma ödememektedir. Firma rota değişikliğine imkan vermemekle birlikte uçuş tarihi değişikliğine izin vermektedir. Firma adına alınan bilet başka bir havayolu firması bileti ile değiştirilemez. Ödemeyi yapan kişi adına herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Düşük promosyonlu bilet üzerinde bazı durumlarda fark alınmadan değiştirme işlemleri yapılabilir. Bilet temin etme safhasında Egypt Air uçuş tarihi değiştirme işlemlerini içeren kurallar hakkında bilgi almak sizler için avantajlı olacaktır.

 

EGYPT Air Bilet İptali

Beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalınması durumunda seyahat edecek çoğu kişi Egypt Air bileti nasıl iptal edilir sorusu ile karşı karşıya kalır. İptal durumlarında bilet uçuş saatinden ne kadar süre önce iptal talebinde bulunulduğu önemlidir. Yani kesintiler mevcut bilet türü ve saati esas alınarak belirlenir. Buradaki kesinti uygulamaları her yolcu sınıfı için geçerlidir.

Bilet kampanyalı olarak alınmış ise Egypt Air bilet iptal etme işlemleri oldukça zordur. Çünkü belirlenen kampanya ücreti bilet üzerindeki varış noktası ve saati için geçerli olabilir. Böyle durumların yaşanmaması adına temin ettiğiniz bilet üzerindeki hak ve kuralları satış noktasından öğrenmelisiniz. Bilet online, seyahat acentesi ya da firma satış noktası nereden alınırsa alınsın havayolu şirketinin kuralları alınan bilet için geçerlidir. Yani seyahat acenteleri firmaya ait bilet üzerinde farklı bir uygulamada bulunamaz. Alınan bilet saat ve tarihinin takibi iyi yapılmalıdır. Çünkü bilet üzerindeki tarih ve saate göre iptal kesintileri yapılır.

Online iptal işlemi yapacaklar firmanın resmi adresine girerek Egypt Air bilet iptal et kısmından işlemini gerçekleştirebilirler.  Bilet iptalinin mümkün olabilmesi için mevcut bilet saatinden 24 saat öncesinde firmaya iptal talebinde bulunulmalıdır. Diğer sürelerde iptal kabulü söz konusu olmamaktadır. Ayrıca mevcut biletin iptali durumunda bilet türüne göre yolcu haklarını ihlal etmeyecek belirli bir kesinti uygulaması söz konusudur. Burada iptal talep süreside uygulanacak kesintide belirleyici husus oluyor.

EGYPT Air Uçak Bileti Erteleme

Havayolu firmasının kendi kuralları çerçevesinde Egypt Air bilet erteleme uygulaması vardır. Alınan bilet için fiyatlandırmalar bazen o saat ve tarih için geçerli olabiliyor. Bu sebeple erteleme işlemlerinde mevcut bilet üzerindeki fiyatlar geçerliliğini yitirir. Ayrıca yeni alınacak bilet farkı firmaya ödenmelidir. Daha sonraya alınan bilet önceden alınmış biletten daha uyguna gelirse firma bilet sahibine fark ücretini ödemez.
Bilet sahibi erteleme talebini uçuşa en az 4 saat kala öncesinde yapabilir. Bu saatlerin dışında yapılan erteleme talebi onaylanmaz. Bu nedenle bilet erteleme kararı alındı ise ne kadar erken firmaya haber verilirse bilet sahibi için o kadar avantajlı olur. Mevcut bilet üzerinde rota değişikliği istenildiğinde bazı durumlarda bilet sahibinin istediği tarihte istenilen rotaya bilet bulunamayacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Biletin temin edildiği yer fark etmeksizin yolcuların Egypt Air uçuş ertele taleplerinde havayolu firmasının kurallarına göre işlem yapılır.

EGYPT Air Bilet Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Mevcut bilet üzerinde Egypt Air bilet değişikliği işlemlerinde her firmada olduğu gibi belli başlı kurallar çerçevesinde uygulama yapılır. Bilet tarihi değiştirme işlemlerinde sonraki tarihte alınacak bilette fiyat farkı ile karşılanabilir. Bilet fiyatları alınan bilet üzerindeki saat ve tarih için geçerlidir. Bilet fiyatları sürekli değişkenlik gösteren bir özelliğe sahiptir.

Bilet üzerindeki bu fiyat dalgalanmalarından bilet sahibi sorumlu tutulur. Daha sonraki tarihe alınacak bilet fiyatı ve mevcut biletin fiyatı arasındaki fark yolcu tarafından firmaya ödenir. Bilet uçuş saatine çok az kala bu değişikliklerin yapılması bazı durumlarda mümkün olmayabilir. Belirli bir kesinti ücretinin belirtilmemesi bilet fiyatlarının sürekli değişkenlik göstermesinden kaynaklanır. Bu nedenle bilet temin edilirken Egypt Air uçuş tarihi değiştirme kurallarını öğrenmekte fayda vardır.
+90 (212) 457 02 82  | +90 546 535 31 11

bilgi@safirtour.com

Bir yanıt yazın

Hemen Ara