Katar Airways Uçuş Tarihi Değiştirme, Katar Hava Yolları Bilet Değişikliği, İptali

Katar Hava Yollarından alınan biletlerin değişikliği nasıl yapılır? Bilet değişimi ve tüm işlemler, Qatar airways bilet tarihi değiştirme, qatar airways bileti iptal etme

Her havayolu firmasında olduğu gibi Katar Airways bilet değişikliği için belli başlı kurallar vardır. Tüm iptal ve değişiklik kuralları oluşturulurken karşılıklı hakların korunması esas alınır. Her firmada bilet değişim ve iptal uygulamaları farklıdır. Ayrıca yurtdışı ve yurtiçi biletler üzerindeki değişimler de farklı kurallar uygulanır.

Sapphire Tour olarak Katar Airways değiştirme taleplerinde süre esas alınarak işlem yapıyoruz. Talep ettiğiniz zaman ile bilet tarihi arasındaki süre farkına göre gerekli kesintiler yapılır. Böylelikle firma mağduriyetinin yaşanmasının da önüne geçilmiş olunur. Ödenecek ücretler kredi kartı yolu ile yapılabilir. Bu nedenle Katar Airways uçuş tarihi değiştirme taleplerinde bilet tarihine göre işlem yapılır.

Yapılacak olan her türlü değiştirme, iptal ve erteleme işlemleri için üyelik durumuna göre belirli bir ücret talep edilir. Bilet üzerinde yapılacak işlemlerin mümkün olduğu kadar bilet tarihi öncesinde yapılmalıdır. Bilet tarihine göre yapılan işlemlerden farklı kesintiler yapılır. Ayrıca uçuş öncesinde Katar Airways bilet iptali diğer işlemlerden farklı bir kesinti miktarının belirlenmesine neden olur.

Katar Airways Uçuş Tarihi Değiştirme

Katar Hava Yollarından alınan bir biletin değişikliğinin yapılabilmesi için bilet numarası ve yolcu soyadına sahip olmanız gerekmektedir.
Peki hem bilet numarası, hem yolcu soyadına sahipseniz bilet değişikliğini nasıl yapabilirsiniz?

Diğer havayolu firmalarından farklı olarak Katar Airways bilet değişikliği işlemleri belirli bir süre için geçerli olmaktadır. Katar Airways firmasında değişiklik ve iptal işlemleri uçuştan en az 24 saat öncesine kadar uygulanır. Örneğin uçuşa 23 saat kalmışsa mevcut bilet için herhangi bir iptal ve değiştirme işlemi uygulanamaz.

Verilen süre dahilinde herhangi bir işlem yapılmaması ve sonradan bir talepte bulunulması durumunda yolcunun bilet hakları kaybedilir. Yani yolcuya herhangi bir para iadesi söz konusu değildir. Verilen süre içerisinde ki iptal ve değiştirme işlemlerinde bilet sahiplerine cezai bir kesinti uygulanır. Değiştirme işlemleri için kesilen para miktarı 25 dolardır. Bu miktar her sınıf uçak bileti için geçerlidir. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına bilet tarih ve saatleri dikkatlice takip edilmelidir. Ayrıca mevcut bilet için firmaya ait siteden online olarak Katar Airways uçuş ertele işlemlerinde bulunabilirsiniz.

Katar Airways Bilet İptali 

Seyahat edecek çoğu kişi beklenmeyen durumlar karşısında Katar Airways bileti nasıl iptal edilir sorusuna cevap arar. Her firmanın bilet iptali durumunda bilet ve müşteri üzerinde farklı uygulamaları vardır. Bilet değişikliğinde olduğu gibi bilet iptalinde de mevcut bilet tarihi ve saati belirlenecek cezada etkili olmaktadır. Her hangi bir bilet iptali söz konusu olduğunda olabildiğince erken davranmak sizler için avantajlı olacaktır.

Alınan bilet tarih ve saatine yakın yapılan Katar Airways bilet iptal etme işlemlerinde belirlenen ceza tutarı artış gösterir. Mevcut biletin kalkış saatine 24 saat kala yapılan iptal işlemlerinde bilet sahibine 25 dolar kesinti yapılır. Bu miktarın belirlenmesinde iptal talebinin kalkıştan ne kadar süre yapılmış olması belirlemektedir. Farklı bir uçuş tarihine ya da farklı bir güzergaha tekrardan bilet alınması durumunda bu kesinti tutarı bilet tutarına ilave edilir.

Şubeye gidilememesi durumunda firmaya ait internet sitesinden online Katar Airways bilet iptal et işlemleri kolaylıkla yapılır. Online başvurularda kesilen iptal ücretinde her hangi bir fiyat farklılığı bulunmaz. Bunun yerine firmamızla iletişime geçerek işlemlerinizi en hızlı şekilde düzenleyebilirsiniz.

Alınmış olan biletin kalkışına 3 saat kala iptal talebinde bulunulması durumunda belirlenen iptal ücreti bilet sınıfı fark etmeksizin 100 dolardır. Bilet iptal süre ve ücretleri bilet değiştirme içinde geçerlidir. Mevcut biletin kalkış öncesi 3 saat içinde ya da kalkışından sonra yapılan iptal taleplerine izin verilmez. Bu süre kapsamındaki iptal talepleri sonucunda yolcu hakları kaybedilir.

Katar Airways Uçak Bileti Erteleme 

Havayolu aracılığı ile yolculuk yapacaklar için Katar Airways bilet erteleme işlemleri belli kuralları içerir. Kampanya biletler üzerinde yapılacak değişik ve iptal işlemleri bilet sınıfına göre farklılık içerir. Bilet iptali ve değiştirme işlemlerinde her firma farklı kurallar belirler ve uygular. Bu nedenle online sözleşmelerdeki bilet işlemlerini içeren kuralları dikkatlice okuyup ona göre onaylamak gerekir. Kampanyalı biletler dışında her sınıfa ait biletler için aynı oranla iptal ücreti talep edilir.

Alınan uçak biletinin herhangi bir ceza uygulanmadan ertelenmesi, bilet tarihinden 2 hafta öncesinde erteleme talep edilmesiyle mümkün olur. Firma tarafından ertelenen uçuşlar sonucunda sorumluluk firma tarafından alınır. Yolcuların mağdur olmasının önüne geçilir. Seyahat acentesinden alınan uçak biletleri üzerinde de Katar Airways havayolu şirketinin kuralları geçerlidir. Yani Katar Airways ulaşım şirketine adını taşıyan bilet nerden alınmış olduğu fark etmeksizin şirket kuralları geçerliliğini korur. Bu nedenle Katar Airways bilet değişikliği kuralları firma adına satış yapan her kurumda aynıdır.

Katar Airways Bilet Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? 

Mücbir nedenlerden dolayı Katar Airways uçuş tarihi değiştirme işlemlerinde haber verilme süresi fiyat farkı yapılandırmasında belirleyicidir. Yolcuların herhangi bir mağduriyet yaşamasını önlemek amacıyla farklı uçuş alternatiflerini sizlere kolaylıkla sunuyoruz. Değişikliğin erken haber verilmesi durumunda yeni ulaşımına ait yolculuk ücretleri yeniden hesaplanır ve yolcu bilgilendirilir.

Bazı değişiklikler bilet ücretlerinde herhangi bir değişikliğin yaşanmasına sebebiyet vermez. Bunun yanı sıra güzergah ve varış noktasının değiştirilmesi gibi yapılan değişiklikler daha önce alınmış bilet ücretinde fiyat artışına neden olabilir. Bazı biletlerde bilet üzerinde bir değişiklik yapılması ek ücretlerin ödenmesi ile mümkün olabilmektedir. Bilet ücretleri sadece alınan bilet üzerindeki tarih ve saat için geçerlidir. Belirtilen kurallar çerçevesinde bilet üzerinde Katar Airways uçuş tarihi değiştirme işlemleri uygulanabilir.

Katar Hava Yolları firmasına ait yurt dışından alınan ve Türkiye’den alınan tüm biletlerin iptal iade değişiklik işlemleri için  fly@safirtour.com  adresine mail atabilir ya da 0850 307 30 31 numaralı telefon numarasından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Değişiklik işlemlerinizin yapılabilmesi için, kredi kartınızla ofisimizde ödeme yapabilir ya da havale yolu ile değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Değişiklik, iptal, iade ve yeni bilet  ile alakalı tüm sorularınız için ;

Pazartesi – Cuma Günleri arası
09.00 – 18.00 arası
0850 307 30 31  numarasını arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca diğer tüm özel durumlar için (haftasonu ve mesai dışı saatler için)  0850 307 30 31 numaralı telefondan iletişim kurabilir aklınızdaki tüm sorulara cevap alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Hemen Ara