Kuwait Airways Bilet Değişikliği

Havayolu aracılığı ile yolculuk yapanlar tarafından Kuwait Airrways uçuş tarihi değiştirme kuralları araştırma konusu olmuştur. Kuwait Airways Hava Yolu Şirketi, dünyanın dört bir yanına sürekli sefer düzenleyen güvenilir bir ulaşım firmasıdır. Her firmanın bilet alım sürecindeki değişiklik ve iptal işlemleri için uyguladığı kendi kuralları vardır.

Kuwait airways firmasından satın aldığınız bir bilet var ve biletin tarihini mi değiştirmek istiyorsunuz?

Kuwait airways firmasından satın aldığınız bir bilet var fakat son anda acil bir işiniz çıktı uçuşunuzu daha geç bir saate mi almak istiyorsunuz?

Kuwait airways firmasından satın aldığınız bir bilet var ama gitmekten vazgeçtiniz biletinizin parasını geri iade almak mı istiyorsunuz?

Kuwait airways firmasından satın aldığınız 4 kişilik bilet var fakat sadece 1 kişiyi mi değiştirmek istiyorsunuz?

Mevcut bilet türüne göre Kuwait Airways bilet değişikliği işlemleri için yapılacak uygulamalar farklılık içerir. Uygulanacak işlemde bilet türü ve bilet değişiklik taleplerinin süresi belirleyici olmaktadır. Kampanyalı biletler üzerinde değişiklik yapılması diğer biletlere oranla daha zor oluyor. Alınan biletin fiyatı mevcut bilet üzerindeki saat ve tarih için geçerlidir. Bu nedenle bilet üzerinde yapılacak değişiklikler sonucunda fiyat değişikliği de söz konusu olabiliyor.

Daha önceden alınmış Kuwait Airways bilet iptali sonucunda yolcu tarafından firmaya belirli bir iptal ücreti ödenir. İptal işlemlerinde firma mağduriyetleri oldukça fazla olmaktadır. Bilet iptalinde ödenecek iptal ücretinde mevcut bilet tarihi belirleyicidir. İsteğe bağlı olarak yapılan bilet iptalinde bilet ücretinin yarısı kadar kesinti olabiliyor.

Kuwait Airways Uçuş Tarihi Değiştirme 

Beklenmedik durumlar karşısında talep edilen Kuwait Airways bilet değişikliği işlemlerinde belli bir fark ortaya çıkabilir. Alınan bilet üzerinde kalkış saatine 3 saat kalaya kadar değişiklikte bulunulabilir. Fakat 3 saat kalmış ise bu 3 saat içerisindeki değişiklik talebine firma onay vermemektedir. Yapılacak biletin türüne göre de değişiklik işlemleri için belirlenen kurallar farklıdır.

Bilet alım noktalarında alınacak bilet için değişiklik ve iptal kuralları ile ilgili bilgi edinilmesi bilet sahibi için avantaj sağlar. Uçuşa 12 saat kala değişiklik yapılması durumunda 150 TL civarı bir ücret ödenmesi istenir. Kalkış saatine 12 saatten fazla bir zaman var ise yapılmak istenen değişiklik için 100 TL civarı bir miktar belirlenir. Bu fiyatlandırmalar iç ve dış hatlarda farklılık gösterir. Verilen bu değişiklik bedelleri bilet fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı kesin değildir. Bilet türüne ve talep süresine göre Kuwait Airways uçuş tarihi değiştirme kesintileri farklı miktarlarda fiyatlandırılır.

Kuwait Airways Bilet İptali 

Daha önceden alınmış ve ani durumların gelişmesi sebebi ile Kuwait Airways bileti nasıl iptal edilir sorusu bilet sahipleri tarafından sıklıkla sorulur. İptal kurallarının belirlenmesinde alınmış olan bilet türü oldukça önemlidir. Bazı biletlerde iptal kesintileri daha fazla olabilir. Bunlar belirli ve değişmeyen kurallardır. Bilet alım noktalarında ve online alım sitelerinde sunulan sözleşmeleri dikkatlice okumanız ve haklarınızı öğrenmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.

Belirlenen kurallar çerçevesinde Kuwait Airways bilet iptal etme işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilir. İptal kesinti ücretleri sürekli değişim gösteren uçak biletlerine göre değişiklik gösterir. Ayrıca iptal ücretleri alınmış olan biletteki saatten ne kadar önce iptal talebinde bulunulmasına göre de belirlenir. Kalkış saatinden ne kadar önce yapılırsa bilet sahibine o kadar fayda sağlar. İadesi onaylanan bilet ücreti de ödeme yöntemine uygun olarak yapılır. İadelerde bilet sahibine hizmet bedeli eklenmez. Ek olarak da hizmet bedeli alınmaz.

Kesilen bilet iptal ücretleri alınan bilet fiyatları ile orantılı bir şekilde gerçekleşir. İptal başvurularında kişi ödeme yaptığı kredi kartı, nüfus cüzdanı ve pasaport ile satış noktasına gitmeli ve talepte bulunmalıdır. Uçuştan sonra bilet iptali ve iadesi mümkün değildir. Yolcu herhangi bir ücret talebinde uçuş sonrasında bulunamaz.  Uçuş öncesi 12 saat öncesinde yapılan iptal başvurusunda %30 civarında bir kesinti yapılabilir. Online iptal işlemlerini havayolu şirketine ait siteden Kuwait Airways bilet iptal et kısmından gerçekleştirebilirsiniz.

Kuwait Airways Uçak Bileti Erteleme 

Gelişen bazı durumlardan dolayı Kuwait Airways uçak bilet erteleme işlemlerine yolcular başvurabiliyor. Havayolu şirketlerinin bilet erteleme ve değiştirme kural ve uygulamaları firmadan firmaya değişkenlik gösterir. Bilet erteleme işlemleri için verilen süre her firmada farklıdır. Yolcunun da mağdur edilmesinin önüne geçmek için belli kurallar getirilir.

Daha önceden alınmış bilet fiyatı o bilet üzerindeki uçuş saati ve tarihi için gerçeklidir. Ertelenme sonucunda biletteki tarih ve saatin değişmesi sonucunda fiyat farkları oluşabilir. Sürekli değişkenlik gösteren bilet fiyatları erteleme talebinde bulunulurken göz önünde bulundurulmalıdır. Erteleme talebi mevcut biletin uçuşuna 3 saat kala sonrasında onaylanmaz. Uçuşa 3 saat kala öncesinde talepte bulunulur ve fiyat farkı bilet sahibinden firmaya yapılması istenir.

Ertelenen bilet için talep edilen süreye bakılarak bir kesinti miktarı belirlenir. Daha sonra alınacak bilet fiyatı mevcut biletten daha uygun fiyatta olursa firma bilet sahibine herhangi bir ödemede bulunmaz. Erteleme sonucunda oluşan fiyat farklılıklarından havayolu firmasının herhangi bir sorumluluğu bulunmaz. Online olarak bilet erteleme işleminde bulunacaklar firmaya ait siteden Kuwait Airways uçuş ertele kısmından işlem gerçekleştirilir.

Kuwait Airways Bilet Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? 

Bilet üzerinde yapılacak herhangi Kuwait Airways uçuş tarihi değiştirme işlemleri için hava yolu şirketinin uyguladığı tarife koşulları geçerlidir. Biletin farklı noktalardan alınması tarife üzerinde herhangi bir değişiklik yaşanmasına neden olmaz. Kurallar ve uygulamalar firma tarafından belirlenir.

Bilet tarihinde değişiklik yapılması sonucunda oluşan bilet fiyatı farklarından firma sorumlu olmamaktadır. Bilet fiyatları değişkenlik gösteren bir yapıdadır. Alınan biletteki fiyat sadece o tarih ve saat için geçerli olmasından dolayı tarih değiştirme sonucunda fiyat farklılığı ile karşılaşılabilir.

Biletinizi yurt dışından almış olsanız bile iptal iade değişik işlemleri için bizi arayabilirsiniz

Kuwait airways havayollarına  ait yurt dışından alınan ve Türkiye’den alınan tüm biletlerin iptal iade değişiklik işlemleri için  fly@safirtour.com  adresine mail atabilir ya da +90 212 457 02 82 | +90 546 535 31 11 numaralı telefon numarasından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Değişiklik işlemlerinizin yapılabilmesi için, kredi kartınızla ödeme yapabilir ya da havale yolu ile değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Değişiklik, iptal, iade ve yeni bilet  ile alakalı tüm sorularınız için ;

Pazartesi – Cuma Günleri arası
09.00 – 18.00 arası
+90 212 457 02 82 | +90 546 535 31 11  numarasını arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Hemen Ara