Pegasus Havayolları Ek Bagaj Satın Alma

Yolculuk yaptığınız farklı bir şehir veya farklı bir ülkeden dönerken aldıklarınız valizinize sığmayabilir. Toplam yükünüz belirtilmiş olan bagaj KG oranınızdan fazla olabilir. Bu gibi durumlarda da eşyalarınızı yanınızda götürmekte problem yaşayabilirsiniz. Böyle bir süreç oluştuğunda ve yükünüz belirtilen ağırlığın üstünde olduğunda mutlaka ek bagaj satın alma işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Bunu yapmadığınız sürece tüm eşyalarınız ile yolculuk yapmanız maalesef imkânsızdır.

Alacağınız paket dahilinde kargo bagaj hakkınız ve kabin bagajı hakkınız belirlenecektir. Bu hakları geçmeniz durumunda ise ek bagaj almanız gerekecektir. İçeriğimizde gerekli tüm ayrıntılardan bahsedeceğiz.
Güzel bir tatil dönüşü alışverişi fazla kaçırdım ya bagajım yetmezse mi diyorsun? Pegasus Havayollarında ekstra bagaj nasıl alınır? Ücreti ne kadar? soruları kafanda mı dolaşıyor?Aldığım hediyeleri nasıl götürcem? Ek bagaj satın alsam mı ? Pegasus Havayollarında ek bagaj ne kadar? Yurt içi ve yurt dışı 1 kg ek bagaj ücreti nedir?Uçuşuma 2 saat var ek bagaj satın alabilir miyim? Pegasus Havayollarında minimum ek bagaj kilosu ve fiyatı ne kadar?

Yurt içi ya da yurt dışına uçuşunuzda yanınızda götürmeniz gereken şeyler var bagaj hakkım yetmezse? Bileti satın aldıktan sonra ekstra bagaj satın alabilir miyim?

Yurt içi bagaj hakkı ne kadar? Yurt içi bagaj ücreti 2022 Yurt dışı bagaj hakkı ne kadar? Yurt dışı bagaj ücreti 2022

 

Pegasus Hava Yollarından Ekstra Bagaj Nasıl Satın Alınır?

Ekstra bagaj almaya eğer bilet almadan önce karar verirseniz bileti alımı esnasında gerekli ücretlerin ödenmesi ile bagaj hakkı satın alabilirsiniz. Ancak ek bagaj alma durumunuz bilet sürecinden sonra gerçekleşecek ise endişelenmenize gerek yok. Uçuşa 2 saat kalaya kadar bu işlemi çok kolay şekilde dilerseniz Pegasus havayollarının internet sitesi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Bu işlemler size çok karmaşık geliyorsa, uğraşmak istemiyorsanız veya bir yanlışlık yapmaktan çekiniyorsanız hemen bizim iletişime geçerek de kolayca ek bagaj satın alma hakkında işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Yolcu Bagaj Hakkı Nedir? 2022

Yolcuların götürebileceği toplam bagaj hakkı aşağıdaki gibidir:

 • Yurtiçi Eko Uçuş İçin: 8 kg kabin bagajı ile beraber bilgisayar çantası veya el çantası ve 15 kilogramı geçmeyecek kargo bagajı
 • Yurtiçi Avantaj Uçuş İçin: Bu uçuş paketinden faydalanan kişiler ise yine 8 kg kabin bagajı ile beraber bilgisayar çantası veya el çantası ve 20 kg kargo bagajı
 • Yurtiçi Business Flex: Diğerlerinden farklı orak bu uçuşta kabin bagaj hakkı 12 kilogramdır. Ayrıca 15 kg kargo bagaj hakkı bulunmaktadır.

Yurtdışı Bagaj Hakkı Ne Kadar? Diye soracak olursanız ise bu sorunun cevabı da aşağıdaki gibidir.

 

 • Süper Eko Uçuş: 8 kg ağırlığını geçmeyecek bir kabin bagajını ve el çantası ya da bilgisayar çantasını kapsar.
 • Eko Uçuş Sınıfı: 20 kg geçmeyecek kargo bagajı ve 8 kg geçmeyecek kabin bagajı ve bilgisayar ya da el çantası
 • Avantaj Uçuş Sınıfı: Aynı şekilde 20 kg kargo bagajı ve 8 kg kabin bagajı ile birlikte el çantası ya da bilgisayar çantası
 • Business Flex Uçuş: Yine 20 kg kargo bagaj hakkı bulunurken 12 kg kabin bagajının yanında el veya bilgisayar çantası hakkı tanınmaktadır.
 • Bebekler için ise hem yurt dışı hem de yurt içi aynı şekilde değerlendirilmektedir. Yani 10 kilogram hak tanınmaktadır.

Kıbrıs Bagaj Hakkı İçin Dış Hatlar Mı Geçerlidir İç Hatlar Mı?

Ülkemizden en çok ziyaretin yapıldığı bölgelerden birisi Kıbrıs’tır. Bu sebeple pek çok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca cevaplamak gerekirse, Pegasus havayolları ile Türkiye ve Kıbrıs seyahatleri için bagaj hakkınızı dış hatlar olarak değerlendirmeniz gerekmektedir.

Pegasus Havayolları Ek Yolcu Bagajı Ücretlendirmeleri 2022

İçeriğimizi yazmamızın ardından fiyatlarda çeşitli sebeple dolayısıyla değişimler olabilir. Bu sebeple en güncel ve doğru fiyatlandırmayı firmamızı arayarak kolayca edinebilirsiniz.

Fiyatlandırma, ek bagaj talebini ne şekilde yaptığınıza göre ( seyahat acentesi, internet sitesi ya da çağrı merkezi ) değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel olarak şu şekildedir:

 • İç hat yolculuğu için internet sitesi üzerinden, mobil uygulamadan ya da bizim gibi seyahat firmalarından alırsanız = Kilogram başına 5 Lira / 10 Lira aralığında
 • İç hat – iç hat bağlantılı uçuşlar için internet sitesi üzerinden, mobil uygulamadan ya da bizim gibi seyahat firmalarından alırsanız  = Kilogram başın 10 Lira / 30 Lira aralığında

Dış Hatlar fiyatlandırması ise gidilecek olan güzergaha göre değişim gösterebilmektedir. Vereceğimiz fiyatlar ise en geç 3 saat kalaya kadar alınacak ek bagajlar için geçerlidir.

 • İnternet sitesi üzerinden, mobil uygulamadan ya da bizim gibi seyahat firmalarından alırsanız = 3 EURO ile 22,75 EURO arasında değişim göstermektedir.
 • Dış-iç hat aktarmalı, iç hat bağlantılı uçuşlarda İnternet sitesi üzerinden, mobil uygulamadan ya da bizim gibi seyahat firmalarından alırsanız = KG başına 5 Lira – 12,5 Lira aralığındadır.
 • Ancak uçuşunuza 3 saatten az bir zaman kalmış ise dış-iç hat aktarmalı, iç hat bağlantılı uçuşlarda bu fiyatlandırma KG başına 7,5 Lira ile 15 Lira arasında değişmektedir.

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi en güncel fiyatları almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uçuşuma 2 Saat Kala Ek Bagaj Satın Alabilir Miyim?

Pegasus ile yolculuk yapmak isteyen ve ek bagaja son anda karar veren yolcular uçuşlarına 2 saat kalana dek ek bagaj haklarına başvurabilirler. Ancak işinizi garantiye alma açısından daha erken sürelerde ek bagaj almanızı tavsiye etmekteyiz.

Bilet Satın Aldıktan Sonra Ek Bagaj Satın Alabilir Miyim?

Biletinizi aldıktan sonra ek bagaj almaya karar verdiyseniz endişelenmenize gerek yok. Eğer uçuşunuza 2 saatten daha az bir zaman kalmadıysa ek bagaj alma işlemini yapabilirsiniz. Bunun için seyahat acentesi, havayolu firmanızın internet sitesi ya da mobil uygulaması veya çağrı hattı ile güvenle işlem yapabilirsiniz.
İçeriğimiz her ne kadar güncel olsa da eğer en net ve yeni bilgileri edinmek, ek bagaj ile ilgili güvenle işlem yaptırmak isterseniz hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bütün bu işlemleriniz için fly@safirtour.com  adresine mail atabilir ya da +90 546 535 31 11 & +90 212 457 02 82 numaralı telefon numarasından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Ek bagaj satın alma işlemlerinizin yapılabilmesi için kredi kartınızla ofisimizde ödeme yapabilir ya da havale yolu ile değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ek bagaj satın alma ve bagaj ile alakalı tüm sorularınız için;

Pazartesi – Cuma Günleri arası
09.00 – 18.00 arası
+90 212 457 02 82  numarasını arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca diğer tüm özel durumlar için (haftasonu ve mesai dışı saatler için)  +90 546 535 31 11 numaralı telefondan iletişim kurabilir aklınızdaki tüm sorulara cevap alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Hemen Ara