Royal Air Maroc Bilet Değiştirme

Havayolu aracılığı ile seyahat edecekler için Royal Air Maroc uçuş tarihi değiştirme işlemleri merak konusu olmuştur. Bazı durumlarda bilet sahipleri bilet üzerinde tarih değişikliği yapmak isteyebilirler. Her havayolu şirketinin bilet iptal ve değiştirme işlemlerinde oluşturduğu ve uyguladığı kendi kuralları vardır. Bilet temin ederken yolcuların hak ve sorumluluklarının neler olduğu hakkında bilgi edinmesi avantaj sağlayacaktır.

Beklenmeyen durumlarla karşı karşıya gelinmesi ile Royal Air Maroc bilet değişikliği işlemleri gerekli olabiliyor. Burada bilet değişikliği talebinin mevcut bilet uçuş saatinden ne kadar önce yapıldığı önemlidir. Bilet temin edilmesi hangi satış noktalardan yapılırsa yapılsın bilet adının geçtiği havayolu firmasının kuralları geçerlidir. Bu nedenle online alınan biletlerde alım aşamasında sunulan sözleşmelerdeki hususlar dikkatlice incelenmelidir.

Çeşitli nedenlerle talep edilen Royal Air Maroc bilet iptali belli başlı kurallar çerçevesinde gerçekleşir. Burada bilet sahiplerine belirli iptal ücretleri kesintileri uygulanır. Mevcut bilet üzerindeki tarih ve saate göre iptal talepleri değerlendirilir. Cezai tutar havayolu firması tarafından belirlenir. Bu iptal ücretlerinin kesin olarak belirtilmemesinin nedeni de bilet fiyatlarında ki dalgalanmalardır. Bilet türü de belirlenen tutara etki edebiliyor.

Royal Air Maroc Uçuş Tarihi Değiştirme 

Havayolu ile ulaşım sağlayanlar için Royal Air Maroc bilet değişikliği sıklıkla başvurulan işlemlerdir. Mevcut bilet üzerinde ki uçuş saatine göre firma değişiklik yapılmasında bir sakınca bulmaz. Fakat uçuş saatine çok az bir süre kalmış ise belirli bir cezai kesintiyi bilet sahibine uygular. Yapılan değişiklerden dolayı oluşan fiyat farklarından bilet sahibi sorumludur.

Yapılan değişiklik sonucunda istenilen tarihteki biletin fiyatı ile mevcut biletteki fiyatın ücret farkı bilet sahibinden firma adına peşin olarak ödenmesi istenir. Bu farklılık bilet türüne göre değişkenlik gösterir. Tarih dışında bilet üzerinde rota ve güzergah değişimi talebinde bulunulması belirli bir cezai ücretin ödenmesini gerektirebilir. Ayrıca daha sonraki tarihte alınacak bilet mevcut biletten daha uygun fiyatlıysa firma bilet sahibine herhangi bir ödeme de bulunmaz. Havayolu firması tarih değişikliği nedeni ile yolcuya herhangi bir ödeme yapmaz. Hangi noktadan fark etmeksizin bilet üzerinde Royal Air Maroc uçuş tarihi değiştirme kuralları geçerlidir.

Royal Air Maroc Bilet İptali 

Hesaplanmayan durumlarla karşılaşıldığında Royal Air Maroc bileti nasıl iptal edilir sorusunun cevabı bilet sahipleri için oldukça önemlidir. Her firma kendi kuralları çerçevesinde değişim ve iptal işlemlerini uygularlar. Havayolu firmalarının bilet türü ve bilet süresi gibi durumları göz önünde bulundurarak belirlediği iptal kesinti ücreti mevcuttur. Bilet sınıfı yükseldikçe bilet iptali kesintileri de artış gösterir.

Belirli bir süre kapsamında talep edilen Royal Air Maroc bilet iptal etme işlemleri firma tarafından değerlendirilir. Alınmış olunan bilet üzerindeki kalkış saati iptal ücretlerinde belirleyicidir. Kalkış saatinden 24 saat öncesinde belirlenen kesinti ücreti ile kalkış saatinde 12 saat öncesinde belirlenen kesinti ücreti farklıdır. Bu farklılık ile firma mağduriyetinin önüne geçilmiş olur. Bu uygulamalar ve kurallar bilet temin etme esnasında yolcuya bildirilir.

Mevcut bilet üzerindeki kalkış saatinden 2 saat öncesine kadar iptal işlemi gerçekleştirilir. Bu süre içerisindeki iptal ücretleri de artış gösterir. Uçuş öncesi 2 saat içerisinde bilet üzerinde herhangi bir değişiklik ve iptal durumuna izin verilmez. Yolcu hakları kaybedilir. Havayolu firması tarafından bilet sahibine herhangi bir ödeme yapılmaz.  Online bilet iptali için firmaya ait internet sitesinde Royal Air Maroc bilet iptal et işlemleri kısmından kolaylıkla yapılabilir.

Royal Air Maroc Uçak Bileti Erteleme 

Birçok havayolu seyahat yolcusu Royal Air Maroc bilet erteleme işlemlerine sıklıkla başvurulur. Bilet üzerinde yapılacak her türlü erteleme ve değişiklik işlemleri belli kurallar çerçevesinde yapılabilir. Mevcut biletin sınıfına göre erteleme işlemlerinin uygulaması farklılık içerir. Kampanyalı uçak biletlerinde erteleme durumları bazı zamanlarda mümkün olmamaktadır. Bunun nedeni kampanyalı fiyatın sadece alınan bilet üzerindeki saat ve tarih için geçerli olmasıdır.
Bunun dışında kalkış tarih ve saatinden önce yapılan ertelemelerde herhangi bir kesinti gerçekleşmez. İleri tarihte alınan bilet için oluşan fiyat farkından bilet sahibi her koşulda sorumludur. Farklı bir tarihe alınan bilet ile önceden alınmış bilet arasındaki fark bilet sahibinden peşin olarak firmaya ödenmesi istenir. Uçak bileti fiyatlarının sürekli olarak değişim gösterdiği bilet sahibinin göz önünde bulundurması gereken bir durumdur. Her havayolu firmasında olduğu gibi Royal Air Maroc uçuş ertele işlemlerinde firma kendi kurallarını uygular.

Royal Air Maroc Bilet Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? 

Bilet türü ve süresine göre Royal Air Maroc uçuş tarihi değiştirme kesintileri farklılık gösterir. Bunun nedeni önceden alınmış bilet fiyatının sadece o biletteki tarih ve saati kapsamasından dolayıdır. Daha sonraki tarihte alınacak biletin mevcut biletten daha uygun fiyatta olması nedeni ile firma sorumlu tutulmaz. Bununla birlikte alınacak bilet ve mevcut bilet farkı da bilet sahibinden değişim esnasında alınır.

Elinizde bulunan bir bilet için erteleme ve iptal durumu söz konusu ise beklenilmeden havayolu firmasına bildirilmesi gereklidir. Ne kadar kısa sürede bildirilir ise kesilecek ücret o kadar düşük olur. Bu nedenle elinizde bulunan biletin tarihleri takip edilmelidir. Alınan bilet üzerindeki tüm haklar sadece o bilet için gereklidir.

  • Royal air maroc havayollarından satın aldığınız bir bilet var ama uçuş saatini veya tarihini mi değiştirmek istiyorsunuz?
  • Kazablankaya uçuşunuz var ve saaatini mi değiştirmek istiyorsunuz?
  • Uçuşunuza 2 saat kala biletinizde değişiklik mi yapmak istiyorsunuz?
  • Royal air maroc havayollarından satın aldığınız bileti açığa mı almak istiyorsunuz?

Bu sorulardan birini soruyorsanız hemen bizi arayın size yardımcı olalım.

Bileti nerden almış olursanız olun değişiklik iade ve iptal işlemleri için bizi arayabilirsiniz.

Royal air maroc firmasına ait yurt dışından alınan ve Türkiye’den alınan tüm biletlerin iptal iade değişiklik işlemleri için  fly@safirtour.com  adresine mail atabilir ya da 0850 307 30 31 numaralı telefon numarasından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Değişiklik işlemlerinizin yapılabilmesi için, kredi kartınızla ödeme yapabilir ya da havale yolu ile değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Değişiklik, iptal, iade ve yeni bilet  ile alakalı tüm sorularınız için ;

Pazartesi – Cuma Günleri arası
09.00 – 18.00 arası
0850 307 30 31 numarasını arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca diğer tüm özel durumlar için (haftasonu ve mesai dışı saatler için)  0850 307 30 31 numaralı telefondan iletişim kurabilir aklınızdaki tüm sorulara cevap alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Hemen Ara