Royal Jordan Bilet Değişikliği

Son anda yaşanan sorunlardan dolayı Royal Jordan uçuş tarihi değiştirme belli başlı kurallar çerçevesinde mümkün olabiliyor. Royal Jordan Hava Yolu Şirketi, İstanbul hava limanına direkt sefer düzenleyen bir firmadır. Ürdün’e bağlı bir taşımacılık şirketidir. Dünyanın 4 farklı kıtasına sefer düzenleyen güvenilir firmalardan biridir. Bilet iade ve iptal kuralları yönetmelikle belirlenmiştir.

İsteğe bağlı olmadan yapılmak zorunda olunan Royal Jordan bilet değişikliği durumunda yolcu tarafından talep edilen güzergaha alternatif uçuş firma tarafından ayarlanmaya çalışılır. İstenilen güzergaha uçuş bulunmaması dahilinde bilet iptali yapılır ve bilet ücreti geri iade edilir. Buradaki esas alınan müşteri mağduriyetinin önüne geçilmek istenmesidir. Belirlenen iade kuralları yolcu lehine olacak şekilde belirlenir. Sapphire Tour olarak bu süreçte daima sizin yanınızda yer alıp işlemlerinizi en hızlı şekilde yerine getiririz.

Royal Jordan Uçuş Tarihi Değiştirme 

Firma uçuş yönetmeliği kapsamında Royal Jordan uçuş tarihi değiştirme uçuşa 24 saat kala yapılmalıdır. Son anlardaki uçuş saati değiştirme işleminde istenilen saatlere uygun bilet bulunamayabilir. Buradaki sorumluluk değişiklik talep eden yolcuya aittir. Yapılacak olan yolculuğun ilk uçuş tarihi veya saatinin değiştirilmek istenilmesi durumunda gidiş ve dönüş biletinin yarı fiyatı esas alınır ve çocuk tarifeli bilet olarak yeniden düzenlenir.  Bu durumlarda gereksiz bir koltuk işgali bulunmakta ve firma yolcu kaybına uğratılmaktadır.

Royal Jordan Bilet İptali 

Royal Jordan uçak biletine sahip olanlar tarafından Royal Jordan bileti nasıl iptal edilir sıklıkla sorulan sorulardır. Biletin iptal edilmesinin ardından iade olarak ödenmesi gereken miktar belgeyi satın alan ve kimlik bilgileriyle beraber belgenin ödeme makbuzunu sunan bilet sahibinin kişisel hesabına iade edilir. Eğer bilet iptalinde bulunan ticari veya resmi kurum adına yapıyorsa bu eylem için ödenecek olan bilet iptal için para iadesi kişi adına değil kurum adına yapılır. Bilet iptalinin ardından ödenecek iade miktarı bilet satın alma usulüne göre yapılır. Yani eğer bilet satın alınırken online ödeme yöntemi kullanıldıysa bu yönteme göre de para iadesi aynen yapılır. Aksi bir durum olduğunda satış ofisimizle iletişime geçilmesi faydalı olacaktır.

Firmanın resmi sitesinde bulunan Royal Jordan bilet iptal et kısmından online iade başvurusu yapılabilir. Bununla birlikte alınan uçak bileti yolcu takdiri ile kullanılmamışsa ödenecek olan iptal ücreti bilet fiyatından düşürülmesinin ardından kalan tutarın tamamının iade edilmesi şeklinde olur. Alınan biletin iadesi belgenin düzenlediği tarihe göre en fazla 1 yıl içerisinde gerçekleşmelidir. Bu sürenin dışında yapılan bilet iadeleri kabul edilemez. Aynı kurallar gidiş dönüş biletleri için de geçerli olabiliyor. Yani bilet sahibi sadece gidiş biletini kullanmış fakat dönüş biletini kullanmamış ise para iadesi kullanılmayan bilet tutarı oranında yapılır. Burada iade süresi bilet tarihi esas alınarak 1 yıl olarak belirlenir.

Firma kuralları çerçevesinde Royal Jordan bilet iptal şartları isteğe bağlı olan ve olmayan şeklinde gerçekleştirilir. Havayolu firması tarafından iade edilemez bilet olarak nitelendirilen biletler için sadece kullanılmayan biletin resmi vergileri iade edilir. İade edilmeyen bir biletin daha yüksek ve iadesi mümkün bir bilet ile yeniden düzenlenmesi durumunda iptal ücreti düşürülür kalan tutar kişilere iade edilir. İsteğe bağlı olmadan bilet iade edilmesi durumlarında yönetici onayı aranır. İsteğe bağlı olmadan biletin iadesi söz konusu olduğunda firma herhangi bir kesinti yapmadan bilet tutarının iadesini yapar.

Mücbir sebeplerin varlığı durumunda havayolları firması herhangi bir para iadesi yapmamaktadır. Bu mücbir nedenler havayolu firması elinde olmadan tahmin edilebilirliği olmayan nedenlerdir.  Bu sebeplere örnek olarak; aniden gelişen kötü hava koşulları, savaşlar ve silahlı çatışmaların oluşması, uluslararası ayaklanmaların yaşanması, grevlerin varlığı, resmi düzenleme ve kısıtlamalar ve yakıt kıtlığı gibi durumlar verilebilir. Bu durumların varlığı durumunda Royal Jordan bilet iptali için ödeme yapılması mümkün değildir.

Royal Jordan Uçak Bileti Erteleme 

Birçok havayolu firmasında olduğu gibi Royal Jordan bilet erteleme işlemlerinde bazı durumlarda cezai işlem uygulayabilir. Burada ertelenen bilet üzerinde belli bir kesinti yapıldığı görülür. Bu kesintinin miktarı uçuşun iç hatlar ya da dış hatlar kapsamanda olup olmadığıdır.

Ertelenmek istenen bileti için kesilecek miktarın net olmamasının nedeni bilet fiyatlarının sabit olamamasından kaynaklıdır. Bilet fiyatları ile paralel olacak şekilde erteleme ceza kesintisi gerçekleşir. Tekrar alınacak bilet için fiyat farkı ödenmesi gereklidir. Erteleme yapılacak bilet tarihi zaman aşımına uğratılmamalıdır. Bilet kullanılmamış ve beklenilen bir tarihte olmalıdır.

Royal Jordan Bilet Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? 

Firmaya ait biletler için değiştirme işlemleri online olarak Royal Jordan uçuş ertele butonundan yapılabilir. Bilet değiştirme işlemlerinde herhangi bir hak kaybı yaşanmaması adına erken davranmak oldukça önemlidir. Daha önce alınan bir bilette yapılan değişiklik işlemleri biletin ait olduğu sınıfa göre mümkün olabilmektedir.

Alınan bilet 1. sınıfa ait bir bilet ise bazı durumlarda cezai işlem uygulanabiliyor. Bilet üzerinde sadece tarih ve yön değişikliği yapılabilir. Bunun dışındaki durumlarda tekrar bilet alımı gerekebilir. Bilet fiyatlarının sürekli farklılık göstermesi nedeniyle ileri tarihe alınan bilet için fiyat farkı alınma olasılığı vardır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta mevcut bilet tarihine ne kadar süre kala değiştirme işleminde bulunduğumuzdur. Doğru ve net bilgi edinilmesi adına Sapphire Tour olarak bu süreçte daima sizin yanınızda yer alır ve bu süreci sizin için en kolay hale getiririz.

  • Royal jordan havayollarına ait bir uçak biletiniz var ve tarihini mi değiştirmek istiyorsunuz?
  • Royal jordan havayollarına ait bir uçak biletiniz var ve  uçuşunuzun saatini mi değiştirmek istiyorsunuz?
  • Royal jordan havayollarına ait bir biletiniz var  ve uçuşa son anda gitmekten vazgeçtiniz biletinizi iptal edip ücretini iade mi almak istiyorsunuz?
  • Royal jordan havayollarına ait bir biletiniz var ve acil bir işiniz çıktı hemen yarına mı değiştirmek istiyorsunuz?

Bütün bu soruların cevabı için size bir telefon kadar yakınız hemen bizi arayın yardımcı olalım.

Biletinizi yurt dışından almış olsanız bile iptal iade değişik işlemleri için bizi arayabilirsiniz.

Royal Jordan  firmasına ait yurt dışından alınan ve Türkiye’den alınan tüm biletlerin iptal iade değişiklik işlemleri için  fly@safirtour.com  adresine mail atabilir ya da +90 212 457 02 82 | +90 546 535 31 11 numaralı telefon numarasından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Değişiklik işlemlerinizin yapılabilmesi için, kredi kartınızla ödeme yapabilir ya da havale yolu ile değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Değişiklik, iptal, iade ve yeni bilet  ile alakalı tüm sorularınız için ;

Pazartesi – Cuma Günleri arası
09.00 – 18.00 arası
+90 212 457 02 82  numarasını arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca diğer tüm özel durumlar için (haftasonu ve mesai dışı saatler için)  +90 546 535 31 11 & +90 534 334 59 71 numaralı telefondan iletişim kurabilir aklınızdaki tüm sorulara cevap alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Hemen Ara