Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her gün milyonlarca insan havayolu taşımacılığı ile seyahat etmektedir. Bu seyahatlerde diğer pek ulaşım modeli yerine Uçak kullanılmasının temel sebebi ise konfor ve hızlı ulaşım garantisi gibi başlıca sebeplerdir. Ayrıca ülkemizde ve tüm dünyada ki mevcut durumlar göz önüne alındığında ise Uçak taşımacılığının neredeyse bir otobüs ile yakın fiyat aralığına gelmesi de önemli bir durum oluşturmaktadır. Bu sebeple pek çok kişi aynı mesafeyi çok daha kısa sürede ve makul ücretler ile Uçak ile sağlamaktadır. Peki, Uçak bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler 2022 yılı için nelerdir? Sizler için araştırdık. Hemen göz atalım.

İyi Bir Havalimanı Seçimi

Havalimanları her zaman evinize yakın bir konumda olmazlar. Bu gibi durumlarda da yaklaşık olarak 1 saat ile 2 saat arası bir yolculuk çekmeniz gerekebilir. Ancak, bulunduğunuz şehirde birden fazla havalimanı bulunuyorsa, bu yolculuk için evinize yakın olanı tercih etmeniz daha az yorulmanız açısından iyi olabilir. Fakat, seçeceğiniz havalimanı evinize yakın olsa da çok düşük kalite de hizmet veriyorsa bu durumda tercihi siz yapmalısınız.

Erken Rezervasyon

Eğer yapacağınız seyahat haftalar hatta aylar öncesinden neredeyse kesinse o zaman erkenden rezervasyon yapmanız iyi olacaktır. Bunun sebebi ise, havayolu firmalarının genellikle erkenden alınan biletleri daha uygun fiyatlar vermesidir.
Erken rezervasyon ile en uygun fiyata en iyi hizmeti almak isterseniz hemen şu anda bizimle iletişime geçebilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Online Uygun Fiyatlı Bilet Satın Alma

Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesinin ardından pek çok şey online ortama taşındı. Bu durumdan havayolu firmaları da elbette nasibini aldı. Ayrıca pek çok firma online olarak bilet satış hizmeti sağlamaktadır. Ancak gerçekten hangisinin doğru söylediğini nasıl bilebilirsiniz?
Bu durumda tereddütte kalmanıza gerek yok. Safir Tour sizler için en iyi bilet garantisini sunmaktadır. İnternet üzerinden yapılan rakam oyunları ile fazla ücretler ödemek istemiyorsanız hemen bizi arayın ve bilet satın işleminizi gerçekleştirin.

Bagaj Bilgileri

Pek çok havayolu şirketi 15 kilo civarında ücretsiz bagaj hakkı sunmaktadır. Ancak özellikle 20 kiloyu aşan bir bagajınız varsa mutlaka bilet alırken bunu öğrenmeli ve bu doğrultuda seçiminizi yapmalısınız. Aksi durumda her kilo için ekstra ücretler ödemeniz gerekebilir.

Check-in İşlemi

Check-in dediğimiz durum kısaca, bilet satın alan kişilerin uçuştan önce havalimanına gelerek hazır oluğunu gösterdiği bir işlemdir. Check-in için bilet aldığınız firmanın ne gibi bir koşul belirttiğini mutlaka öğrenmeniz gerekmektedir.

Bilet Kontrolü

Uçak biletinizi aldınız ve işlemin bittiğini düşündünüz. Aslında bu aşamadan sonra kolay kolay bir yanlışlık olmaz ancak sizler işinizi garantiye almak isterseniz hemen uçak biletinize bir göz gezdirmelisiniz. Uçuş saati ve isminizin doğru yazılıp yazılmadığı gibi şeyleri kontrol ederek sorun olmadığını onaylamalısınız.

PNR Numarası Kontrolü

Bilet alma işlemini gerçekleştirdiğiniz de size özel bir PNR numarası belirlenir. Bu numara herhangi bir aksilikte ya da başka bir durumda işlemlerinizi kolayca halledebilmeniz için oldukça önemlidir. Bu sebeple numaranızı yanınızda bulundurabileceğiniz kolay bir yere not almanız gereklidir.

Havayolu Firması Seçimi

Neredeyse tüm havayolu firmaları yolcuların en iyi ve sorunsuz seyahati yaşamaları için ellerinden geleni yaparlar. Ancak sizler, bilindik ve sektörün en iyi havayolu firmalarından birinde uçmak isterseniz bu doğrultuda araştırma yapabilirsiniz. Ya da biraz daha uyguna başka bir havayolu ile uçacaksanız kolayca araştırıp ona göre kararınızı vermelisiniz.

 

2 Comments

 • Bayram Hatıl
  Mayıs 11, 2023

  Yurt dışına gidiyorum pasaportum yeni bileti alan kisiler bilmiyor bir sorun olur mu

  Reply
  • Safir Tur
   Temmuz 2, 2023

   Pasaport’unuzun yeni olması bir sorun teşkil etmez. Vizesi 6 ay ve daha kısa süresi kalan pasaportlarda vize sorunları ile karşılaşılmakta.

   Reply

Bir yanıt yazın

Hemen Ara