Uçak Bileti Erteleme Nasıl Yapılır?

Pek çok farklı durum neticesinde yapacağımız yolculuklarda aksamalar yaşanabilir. İş veya seyahat gibi farklı sebeplerle yapmamız gereken yolculuklar, yaşanan iptaller neticesinde daha ileri bir tarihe alınabilir. Peki, bu gibi durumlarda günler öncesinde almış olduğumuz Uçak biletimizi nasıl erteleyeceğiz ya da açığa alacağız? Bu ve benzeri durumlarda yapmanız ve dikkat etmeniz gereken hususları konu edindik. Uçak bileti erteleme işlemi nasıl yapılır hemen göz atalım.

Uçak Biletimde Tarih Değişikliği Yapabilir Miyim?

Evet, bilet tarihinizde değişim yapabilmektesiniz fakat belirtmemiz gereken önemli husus, Uçak biletinizi aldığınız firmaya göre tarih değişim durumunun kriterlerinin farklı olabileceğidir. Yani hem sizin almış olduğunuz bilet, hem firmanın sizlere tanıdığı hak ve önemli bir kriter olarak da Uçak kalkış saatinize ne kadar kaldığı gibi pek çok durum bu konu da ele alınır.

Ancak siz bu gibi konularla uğraşmak istemiyor, yerinize tüm bu süreci profesyonel bir firma halletsin ve size rehberlik etsin istiyorsanız hemen Sapphire Tour ile iletişime geçebilirsiniz.

Uçak Bilet Tarihi Değişimi Sonrasında Ücret Farkı Oluşur Mu?

Uçak biletinizi ertelemeniz takdirde firmanın belirlemiş olduğu ücret tarifesi üzerinden ücretlendirmeniz olasıdır. Bu, yapacağınız yurt içi veya yurt dışı uçuşlar üzerinden farklı bir ücret tarifesine tabii tutulmaktadır. Bu ücretlendirme için kesin bir fiyat verilemeyecek olsa da Yurtiçi seferleri için ortalama 20 lira ile 300 lira arası ceza ödemeleri yaşanabilmektedir.
Ancak tüm bu ücretlendirme uçuşunuza kalan zaman ve havayolu firmasının almış olduğu karar neticesinde değişim gösterebildiği için kesin ve net bilgiyi edinmek isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Uçaklarda Koltuk Seçimi Ücretli Mi?

Bir diğer çok merak edilen konu Uçaklarda ki koltukların ücretli olup olmadığıdır. Sizlere atanmış olan koltuk dışında bir koltuk seçimi yapmak isterseniz bilet türünüze ve havayolu firmasının belirlemiş olduğu kurallara göre ücret ödemeniz gerekebilir.

Uçak Bileti Açığa Alma İşlemi 

Uçak bileti açığa alma işlemi sizi bazı durumlarda daha kârlı hale getirebilmektedir. Örnek vermek gerekirse öncesinde aldığınız Uçak biletinizi kullanamayacaksanız ve net olarak gidiş tarihinizi de bilmiyorsanız önceden aldığınız ( direkt olarak açık bilet alma işlemi yapılmamaktadır ) biletinizi açık bilete çevirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ceza ücreti ödemeniz de gerekmemektedir. Ancak uçuşunuz netleştiğinde ve açık biletinizi kullanmak istediğiniz de uçuş için seçeceğiniz sınıf, dönemsel ücretlendirme ve birkaç unsur için açık bilete ödemiş olduğunuz ücretin üstüne ek ücret ödemeniz gerekebilir.

Açığa almış olduğunuz Uçak biletlerini 1 sene içerisinde kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Aklınıza takılan soru işaretleri ve destek için Sapphire Tour ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Hemen Ara