Umman Vizesi

Umman vizesi, Umman sınırları içerisinde yer alana herhangi bir yere turistik ya da ticari amaçla gitmek isteyenlerin ülkeye girişi için gerekli evraklardan biridir.

Umman, hem kültürel hem de doğal güzellikleri ile dünyanın birçok yerinden her yıl yüzbinlerce misafire ev sahipliği yapıyor. Özelikle başkenti Muscat, ilginin büyük olduğu yerlerden biri. Bunların büyük çoğunluğunda Türkiye’de yer alıyor. Hem ticari hem de turistlik amaçla ülkemizden binlerce kişi Umman vize başvurusu yaparak seyahat için gerekli belgelerini tamamlıyor.

Umman Vizesi İstiyor mu?

Türk vatandaşları için Hizmet (Gri) pasaportu  ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Umman seyahatleri için vizeden muaftır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahat ve ülkeye girişi için Umman vizesi almaları gereklidir.

Umman Vizesi Nasıl Alınır?

Umman vize başvurusu için, vize başvuru merkezlerince ve Umman konsolosluğundan başvurunuzu gerçekleştirebilir ya da kapıda vize alabilirsiniz. Yapılan başvurular ortalama 1 – 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Umman vize başvurusunda bulunmak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi sizin adınıza doğru şekilde yönetebiliriz.

Umman Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalıdır )
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Vize talep dilekçesi ile başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

*Vize talep dilekçesini seyahatinizin amacına yönelik olarak doldurmanız gereklidir.

Umman Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Pasaportun yıpranmamış olması
  • Başvurusu sonrası pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması
  • Başvuru belgelerinin eksiksiz olarak iletilmesi

Umman Vize Türleri

Umman seyahatleriniz için alabileceğiniz birkaç farklı vize türü ve süreleri vardır.

Tek Girişli Turistik Vize

Kısa süreli ve tek seferlik girişler için tek girişli Umman turist vizesine başvurmak gereklidir. 10 günlük ve 30 günlük olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Onaylandıktan sonra vizenizin 6 ay geçerliliği bulunmaktadır.

Çok Girişli Umman Vizesi

1 yıl içerisinde çok kez giriş yapmayı düşünenler için uygun olan ve başvurulması tavsiye edilen vize türüdür. Umman vizenizin onaylanmasının ardından 1 ay içerisinde ülkeye giriş yapmanız gereklidir. Her girişte 21 gün kalma hakkınız vardır. İlk seyahatten sonra 6 ay içinde kullanılmadığı takdirde vize geçerliliğini yitirir.

Umman Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Umman vizesi başvurusundan sonra ortalama 1 – 4 gün arasında başvuru cevabı gelmektedir. Sürecin daha hızlı ilerlemesi ve reddedilme oranının düşülmesi için vize başvuru merkezlerince başvuruların gerçekleştirmesi önemle tavsiye edilmektedir.

Umman vize başvuru ve danışmanlığı için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir, müşteri temsilcimiz ile başvuru adımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Hemen Ara