Yeşil Pasaport İle Amerika’ya Gidilir Mi?

Yeşil pasaport, devlet memuru olarak görev yapan kişilere ve bu kişilerin ailesine verilen bir pasaport türüdür. Bu pasaport ile Schengen ülkeleri ve pek çok başka ülkeye kolayca belirli süreler dahilinde giriş yapılabilmektedir. Pek çok iyi etkisi olan bu Yeşil pasaport bazı ülkelerde geçerli sayılmamaktadır. Peki bu ülkeler hangileridir? Amerika’ya gitmek istediğimizde Yeşil pasaport geçerli mi? Ya da hangi durumlarda bizlere yardımı olur? Tüm bu soruların en kapsamlı cevabını içeriğimizde bulacaksınız.

Yeşil Pasaport İle Amerika’ya Gitmek Mümkün Mü?

Ülkemizde yaşayan pek çok kişi herhangi bir sebep doğrultusunda bir şekilde Amerika’ya gitmeyi düşünüyor. Bu kişilerin Bordo pasaportları varsa, yani sıradan pasaporta sahiplerse kesinlikle vize almaları gerekiyor. Hatta güncel 2022 Amerika vizeleri için gereken şeyleri net olarak bilip bu doğrultuda işlemlerini yapmaları gerekiyor.
Yeşil pasaportu olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nde devlet memuru olan kişilerin Amerika’ya gitmeleri için pasaportları yeterli olmamaktadır. Avrupa’ya gidişleriniz için Yeşil pasaportun faydası olsa da, Amerika bunu yeterli saymamaktadır.

Ancak bu tamamen işlevsiz olduğu anlamına gelmemektedir. Yani, eğer sizin Yeşil Pasaportunuz varsa ve Amerika’ya gitmek istiyorsanız normal vatandaşlardan daha fazla avantajınız olduğunu belirtmeliyiz.

Çok daha detaylı ve güncel bilgileri almak isterseniz hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Başvurusu İçin Yeşil Pasaportlular Vize Başvurusu Yapmalı Mı?

Bahsetmiş olduğumuz gibi her ne kadar avantajınız olsa da eğer Yeşil pasaportunuz varsa mutlaka uygun bir şekilde vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Aksi halde ülkeye gitmeniz mümkün değildir.

Bu başvurular için ise mutlaka 2022 için istenen güncel bilgiler dahilinde bir süreç geçirmelisiniz. En doğru bilgileri almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeşil Pasaportlu Türk Vatandaşlar Amerika Vize Ücreti Öder Mi?

Yeşil pasaportu olan T.C. vatandaşlarının vize işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir. Düzenli ve doğru bir evrak ile her ne için Amerika’ya gidecekseniz bu doğrultuda vize başvurusu yapmanız çok önemlidir. Eğer konsolosluk başvurunuzda bir tutarsızlık görürse vize talebinizi reddedebilmektedir.
Aynı şekilde Yeşil pasaportunuz olsa bile gerekli vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Yapacağınız vize başvuru türüne göre ücretlendirme de değişmektedir.
İşlemlerinizin çok daha hızlı ve güvenilir şekilde ilerlemesini istiyorsanız hemen Safir Tour ile iletişime geçin. Danışmanlığımız ile en pürüzsüz ve başarılı vize işlemleri hakkında en doğru ve 2022 yılı için güncel bilgiyi hemen edinin.

Bir yanıt yazın

Hemen Ara