Schengen Ülkeleri

Schengen Vizesi Nedir? Schengen Vizesi Nasıl Alınır? Schengen Vizesi Ücretleri 2020 Schengen Vizesi Güncel Bilgiler Schengen Vizesi Hakkında 2020

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen, Avrupa ülkelerinin çoğunu kapsayan AB pasaportsuz seyahat bölgesini ifade eder. Dünyadaki en büyük serbest seyahat bölgesidir.

Schengen vizesi, Schengen Bölgesi’ne üye devletlerden herhangi birine seyahat edenlerin seyahat başına turizm veya iş amaçlı 90 güne kadar kalmasına izin veren kısa süreli bir vizedir.

Schengen vizesi Avrupa için en yaygın vizedir. Vize sahiplerinin herhangi bir Schengen Bölgesi dahilinde serbestçe seyahat etmesine ve Schengen üyesi ülkelerden herhangi birinden dönüş yapmasına izin verir. Schengen Bölgesi içinde gümrük kontrolleri yoktur.

Kimler Schengen Vizesine İhtiyaç Duyar?

Schengen üyesi ülkelerle serbest vize anlaşmasına henüz dahil olmayan tüm üçüncü ülke vatandaşlarının Avrupa'ya seyahat etmeden önce vize alması gerekir.

SCHENGEN VİZESİNE DAHİL OLAN ÜLKELER

Schengen Bölgesi, üye ülke vatandaşlarının pasaport ve gümrük kontrolünden geçmesine gerek kalmadan bölge içinde serbestçe seyahat etmesine izin veren Schengen anlaşmasını imzalamış 26 ülkeyi kapsar.

1.Belçika

2.Avusturya

3.Çek Cumhuriyeti

4.Danimarka

5.Estonya

6.Finlandiya

7.Fransa

8.Almanya

9.Yunanistan

10.Macaristan

11.İzlanda

12.İtalya

13.Letonya

14.Litvanya

15.Lüksemburg

16.Malta

17.Hollanda

18.Norveç

19.Polonya

20.Portekiz

21.Slovakya

22.Slovenya

23.İspanya

24.İsveç

25.İsviçre

26.Lihtenştayn

Schengen Vizesine Nasıl Başvurulur?

Schengen Bölgesi’nde kaç gün kalmayı planladığınızı, ziyaret edeceğiniz ülkeler (birden fazlaysa), giriş yapacağınız ülkeyi ve çıkış yapacağınız ülkeyi belirlemeniz gerekir.

Bunları tamamladıktan sonra, karşılamanız gereken tüm Avrupa vize başvurusu gereksinimlerini gözden geçirmeniz gerekir. Bunları tamamladıktan sonra bizimle iletişime geçebilir,gerekli evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadar? Schengen Vizesi Ücreti 2020

Schengen vizesi ücreti alacağınız vize türüne ve seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun için vize yetkililerimizle görüşerek öncelikle seyahat amacınıza karar verip, ödemeniz gereken vize ücretini vize tipine göre yapmalısınız.

 

Aklınızdaki bütün soruların yanıtlarını bizlerde bulabilirsiniz. Sapphire Tour olarak vize evrakları, vize ücretleri ve tüm diğer konular için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

 Schengen Vizesi ile ilgili güncel tüm bilgilere anında ulaşmak ve fiyat bilgisi almak için ; 

Vize İrtibat Bilgileri

  • +90 (212) 457 02 82  | 
  • bilgi@safirtour.com

 

 
Diğer Projeler

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi

- Tamamlandı

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

- Tamamlandı

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

- Tamamlandı

İtalya Vizesi

İtalya Vizesi

- Tamamlandı

Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

- Tamamlandı

Rusya Vizesi

Rusya Vizesi

- Tamamlandı