Almanya Vizesi

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? Almanya Vizesi Almak İçin Gereken Evrak Listesi Nelerdir? Almanya Vizesi Evrak Listesi 2022 Almanya Vizesi Ücretleri Almanya Ucuz Vize

Tarih ve modernliğin bir araya geldiği Almanya’da hem kültürel bir gezi yapmak hem tarihi zenginlikleri görmek hem de doyasıya eğlenmek mi istiyorsunuz? Ancak nasıl gideceğinizi mi öğrenmek istiyorsunuz?

Almanya’ya seyahat etmek isteyenler için Almanya vizesi için gerekli belgeler araştırma konusu olmuştur. Almanya her yıl kültürel geziler, iş ve eğitim amaçlı sıklıkla seyahat edilen ülkelerden biridir. Seyahatin edilebilmesi için diğer ülkelerde olduğu gibi Almanya için de vize alınması gereklidir.

Almaya adına yapılacak seyahat süresi ve amacına göre farklı vize türleri bulunur. En sık tercih edilen vize türlerinden biri c tipi vizelerdir. Bu vizeler kısa süreli vizeler olarak bilinir. Genellikle tatil amaçlı tercih edilen vize türlerindendir. 90 güne kadar olan süreyi kapsayan c tipli vizeler Schengen Vizesi olarak da bilinir. C tipli vize için başvuruda bulunanların seyahat amacı genellikle turistik geziler, eğitim faaliyetleri, kültürel faaliyetler ve sağlık gibi nedenler oluyor. Seyahat için gerekli Almanya vize fiyatları kalınacak süreye göre değişkenlik gösterir.

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar? 2022 Almanya Vize Ücretleri

Almanya vize ücreti alacağınız vize türüne ve seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun için vize yetkililerimizle görüşerek öncelikle seyahat amacınıza karar verip, ödemeniz gereken vize ücretini vize tipine göre yapmalısınız.

Alacağınız vize türüne göre Almanya vize fiyatları farklılık içerir. Ödenmesi gerek ücretler vize kararının ardından belirlenir. Almanya’ya kesintisiz 90 günden fazla yapılacak seyahatler için d tipi vize alınması gereklidir. Bu vizeye genellikle çalışma ve evlenme amacı ile ihtiyaç duyulur. D tipi vizeler için yalnızca Almanya Konsolosluğu’na ve Almanya Büyükelçiliği’ne başvurulması gerekir.

Alınacak olan vizenin fiyatlandırması Almanya vize süresi ve türüne göre belirlenir. Almanya vizesi için ödenecek harçlar Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenir. Kısa süreli olarak alınacak vizeler ile uzun süreli olarak alınacak vizeler arasında fiyat farklılığı bulunur. Vize ücretleri, Euro olarak belirlenir ve TL karşılığı ödenir.

Farklı yaş gruplarının ödemesi gereken vize ücretleri de farklılık gösterir. 6 ve 12 yaş arasındaki kişilerin ödemesi gereken vize harçları diğer yaş gruplarının ödemesi gereken vize harçlarının yarısı kadardır. Almanya vizesi için konsolosluğa ödenen harcın dışında başvuru ve danışmanlık ücretlerinin de ödenmesi gerekir. Ödenecek harç ve Almanya vize ücretleri her yıl değişkenlik gösterir.

1 Yıllık Almanya Vize Ücreti

Almanya’ya seyahat edilebilmesi için Almanya vizesi için gerekli belgeler eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. 1 yıllık süre ile alınacak vize d tipi vizelerdir. D tipi vizeler 90 günü geçen vizelerdir. Genellikle iş ve eğitim amacı ile bu vizelerle seyahat sağlanır.

Vize alacak kişilerin yaş grubuna göre ücreti farklılık gösterir. 

12 yaş altından bu vize türüne başvurulduğunda ücret yarıya kadar indirilir. Bunun yanı sıra bu vizelere başvuru, firma aracılığı ile değil kişinin bizzat başvurusu ile gerçekleşebilir. Başvuru sonrasında ki gerekli evrakları firmamız sizin adınıza bir araya getirir. Avantajlı fiyatlandırmalar ile güvenli vize alım sürecini en kısa sürede tamamlıyoruz. Sizlere sunduğumuz fiyatlara sigorta ve harç ücretlerini dedahil ediyoruz. Seyahat sigorta ücreti Almanya vize fiyatları dahilinde olmaktadır.
Sapphire Tour olarak Almanya vizesi al işlemleriniz için size tüm konularda yardımcı oluyoruz.

6 Aylık Almanya Vize Ücreti

Seyahat edecekler Almanya vizesi için gerekli belgeler nelerdir sorusuna öncelikle yanıt bulmalıdırlar. Alınacak vize birçok farklı türde olabilir. Burada önemli olan ne kadar süre için vize alınacak olmasıdır. Vizeler süreleri bakımından birbirinden ayrılır. Belirleyici süre 90 gün olarak bilinir. 90 günü aşan vizeler d tipi olarak sınıflandırılır. Bu süreyi aşan vizelerin başvurularında Almanya Konsolosluğu devreye girer. Kişinin bizzat kendisi ile başvuru yapılır.

Almanya Turistik Vize Ücreti

Yaygın olarak tercih edilen Almanya turistik vizesi birçok ülkeye seyahat imkanı sunar. Almanya Schengen ülkesi olması nedeniyle alınan Almanya vizesi ile 26 ülkeye daha seyahat yapabilirsiniz. Başvuruda verilecek olan dilekçeye alınmak istenen vize süresi belirtilmelidir. Belirli kriterler sağlandığında konsolosluk kararı ile vize işlemleri tamamlanır.
Turistik amaçlı yapılacak seyahatlerde oradan bir kişinin davet mektubu gereklidir. Bu tür nedenlerle alınacak vizelerde başvuruda aile ziyareti olarak belirtilmesi gerekir. Eğer bir davet söz konusu değil ise yapılan otel rezervasyonunun konsolosluğa gösterilmesi gereklidir. Seyahat amacına uygun yapılmayan başvurulara ret cevabı gelebiliyor. Bu nedenle başvuru dilekçesinde seyahat amacı doğru bir şekilde yer almalıdır.
 

Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya Konsolosluğu, Almanya vize işlemlerinde vize uyum koşularının eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi koşulu ararken, eksiksiz bir şekilde vize müracaatında bulunulmalıdır.

Almanya’ya giderken kimler vize almak zorundadır? Türk vatandaşlarının Almanya’ya giderken vize alma zorunluluğu var mıdır?

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için Almanya vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir.

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler 90 güne kadar olan seyahatleri için Almanya Schengen Vizesi, 90 günden fazla olan seyahatleri için ise Almanya Ulusal Vizesi başvurusu yapmalıdır.

Hususi(Yeşil) Pasaport, Hizmet(Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport Hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Almanya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadır.

 

ALMANYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 2022

Almanya Vizesi Almak İçin Gerekenler

 • Seyahat edebilmek amacı ile Almanya vizesi almak için gerekenler konsolosluklar tarafından açıkça belirtilir.
 • İlk olarak vize alımı için mutlaka pasaport bulunmalıdır.
 • Bu pasaport 10 yıl öncesine ait olmamalıdır.
 • Daha sonra vize için başvuru dilekçesi gereklidir.
 • Bu dilekçede kişi seyahat amacını açıkça belirtmelidir.
 • Şirket için alınan vizeler için faaliyet belgesi ve ticaret sicil belgesi bulundurulmalıdır. Fotokopileri de yeterli olacaktır.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanı getirilmelidir.
 • Seyahat sigortasının bulunması vize alımı için zorunludur.
 • Son 3 aya ait banka hesap dökümü ve son 3 aya ait maaş bordrosu vize için gerekli belgelerdendir.
 • Mevcut ise tapu, araç ruhsatı ve kredi kartı fotokopileri istenebilir.
 • Varsa belediyeden onaylı davet mektubu ve SGK dökümü gereklidir.
 • Nüfus müdürlüğünden ya da e-devlet üzerinden alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de vize alınması için gereklidir.
 • Belirttiğimiz gibi Almanya vizesi için gerekli belgeler tam ve eksiksiz olduğunda vize alınması 15 gün içerisinde tamamlanır.

 

Almanya Vizesi ile ilgili güncel tüm bilgilere anında ulaşmak ve fiyat bilgisi almak için ; 

Vize İrtibat Bilgileri

 • +90 (212) 457 02 82  | 
 • bilgi@safirtour.com
Hemen Ara