Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır? Bulgaristan Vizesi Almak İçin Gereken Evrak Listesi Nelerdir? Bulgaristan Vizesi Evrak Listesi 2022 Bulgaristan Vizesi Ücretleri Bulgaristan Ucuz Vize

Seyahat etmek isteyenler için Bulgaristan vize fiyatları merak edilen sorulardan birsidir. Ülkemize oldukça yakın bir yerde de bulunsa Bulgaristan’a seyahat etmek için vize alınması gereklidir. Ülkemiz vatandaşları için Bulgaristan vize ücretleri,  Bulgaristan Dış İşleri Bakanlığı tarafından her yıl belirli bir ayda yayınlanır. Peki, Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler nelerdir?

Bulgaristan vize harçlarında, Euro para birimi kabul edilir. Bunun yanı sıra alınacak olan vizenin türü de fiyatlarda belirleyicidir. C tipi vize 90 güne kadar yapılacak olan seyahatlerde geçerlidir. Turist vizeleri c tipi vizelere örnek olarak verilebilir. D tipi vize ise 90 günden fazla yapılacak seyahatler için geçerlidir. Ulusal genel vize türü budur. Eğitim, oturma, çalışma evlilik gibi seyahatlerde d tipi vize alınması gereklidir. D tipi vize başvurusunda bir kerelik olmak üzere başvuru sahibinin gelmesi gerekir. Bunun dışındaki tüm işlemlerle firmamız Sapphire Tour ilgilenmekte ve pasaportu ikamet adresine teslim etmekteyiz.  Alınacak vize türlerine göre Bulgaristan vize süresi değişkenlik gösterir.

Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadar? 2022 Bulgaristan Vize Ücretleri

Bulgaristan vize ücreti alacağınız vize türüne ve seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun için vize yetkililerimizle görüşerek öncelikle seyahat amacınıza karar verip, ödemeniz gereken vize ücretini vize tipine göre yapmalısınız.

Firmamız sizlerin adına Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler kapsamında alınacak tüm belgeleri kolaylıkla temin ediyor. Böylelikle vize ve pasaport işlemleri için zaman harcamanızın önüne geçiyoruz. Ödenecek olan vize ücretlerinin içerisine harç bedeli, vize hizmet servis bedeli de dahil edilir. Vize için başvuruda bulunabilmek için gerekli tüm evrakların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Müracaat belgelerin tamamlanması ile gerçekleştirilir. Siz de Bulgaristan vizesi al işlemleriniz için firmamızla gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz.

Vize türleri birbirinden kalınacak süre sebebiyle ayrılır. Bu sebeple vize başvurularında bulunmadan önce kalınacak gün sayısına karar verilmelidir. Bulgaristan’a gidebilmek için her Türk vatandaşı vize almak zorundadır. Gri ve siyah pasaporta sahip kişiler 30 günü aşmamak kaydı ile vizesiz seyahat sağlayabilirler. Ayrıca Bulgaristan Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Bulgaristan vizesi ile Schengen bölgesine geçiş yapılamamaktadır. Seyahat amacı ve alınacak vize türüne göre Bulgaristan vize ücretleri değişiklik gösterir.

1 Yıllık Bulgaristan Vize Ücreti

1 yıllık konaklama için alınan Bulgaristan vize fiyatları d tipi vizeler olarak sınıflandırılır ve buna göre fiyatlandırmalar yapılır. Bu vize türünde seyahat süresi 90 günü aştığı için yapılan klasik vize fiyatlandırmalarından daha farklıdır. Bulgaristan’a yapılacak 1 yıllık seyahat için vize ücreti 170 EURO ile başlar. Bu fiyatlandırma yaklaşık bir miktardır.

Belirlenen bu fiyatlara sağlık sigortaları da dahil edilir. Ayrıca bu sağlık sigortaları istenilen süre kadar uzatılabiliyor. Kişi kendi vize başvurusunda bulunmak isterse de ek olarak vize başvuru ücretini kuruma ödemelidir. Bu tip vizelere genellikle eğitim ve geçici çalışma gibi durumlarda başvurulur. Kalınacak süreye karar verilmesinin ardından Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler temin edilmelidir.

6 Aylık Bulgaristan Vize Ücreti

6 aylık süre için Bulgaristan vize fiyatları alınan hizmetlere göre değişir. Vize başvurularını kişi kendi yapmak isterse ödenecek tutardan harç ücretleri çıkarılır. Fakat vize alım sürecini bir firmaya devretmek zaman kaybını önlediği gibi ödenecek ücretler açısından da sizlere avantaj sağlar.

90 süreyi geçen 1 yıla kadar olan süreyi kapsayan vizeler d tipi vizelerdir. D tipi vize için gerekli evraklarda diğer vize türlerine göre farklıdır. Ayrıca vize harçları Euro üzerinden yapıldığı için kişiler adına mutlaka Euro hesaplı banka numaraları gereklidir. İçerdiği sigorta ve konaklama sürelerine göre 6 aylık Bulgaristan vize ücreti değişkenlik gösterir. Vize işlemleri Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler tamamlandığında firmamız tarafından hızlıca başlatılır.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti

Belirli bir süreyi kapsayan Bulgaristan turistik vizesi, c tipi vize çeşididir. Diğer vizelerde olduğu gibi burada da ücreti sigorta süreleri etkilemektedir. Seyahat sigortasının dahil edildiği bu ücretler belirtilen süre kapsamı içinde değerlendirilir. İstenildiği zaman bu sigorta süreleri uzatılabiliyor. Turistik vize kapsamında seyahat süreleri genellikle 7 gündür. Bu vize türü için yaklaşık bir miktar vermek gerekirse 110 Euro gibi bir değer verilebilir.

Bulgaristan Vizesi Almak İçin Gerekenler

Komşu ülkelerimizden biri olan Bulgaristan’a seyahat edebilmek için Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler eksiksiz bir şekilde temin edilmelidir. Vize için gerekli evrakları istenildiği takdirde firmamız tarafından toparlanmaktadır. İlk olarak başvurunun oluşturabilmesi için vize talep dilekçesi gereklidir.

Başvuru dilekçesini firmamızda dolduruyor.
En az 6 ay geçerli pasaport ve son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf vize için gereklidir. Firmalar adına çıkarılacak vizeler için ticaret odasına kayıtlı e-faaliyet belgesi gereklidir. Bununla beraber ticari sicil gazetesi de getirilmelidir. SGK işe giriş belgesi ve barkotlu 4A SGK hizmet dökümü de vize işlemleri için gereklidir.

Ayrıca son 3 aya ait maaş bordrosu ve banka hesap özeti gereklidir. Kimlik fotokopisi, ikametgah bilgileri, nüfus kağıt örneği ve e-devletten çıkarılmış yurda giriş çıkış belgesi de diğer evraklarla birlikte bulundurulmalıdır. İstenilen bu belgeler, Bulgaristan vizesi almak için gerekenlerdir.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Bulgaristan vizesi için başvuruda bulunacak kişiler vize işlemlerinde kullanılacak evrakları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeli ve müracaat edilmelidir.

Bulgaristan Vizesi Schengen Vizesi Midir?

Bulgaristan, Romanya ve Hırvatistan Avrupa Birliği (EU) üyeleri olmalarına rağmen, henüz Schengen bölgesine kabul edilmediler. Bulgaristan Turist Vizesi ile Schengen Bölgesi’ne geçiş yapılamaz.

Bulgaristan’a giderken kimler vize almak zorundadır? Türk vatandaşlarının Bulgaristan’a giderken vize alma zorunluluğu var mıdır?

 

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşları seyahate çıkmadan önce Bulgaristan vizesi almak zorundadır. Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 güne kadar olan seyahatleri için Bulgaristan vizesinden muaf tutulmaktadır.

Yeşil (Hususi)  pasaporta sahip vatandaşlardan ise 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize istenmemektedir.

BULGARİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1. Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına,Bulgaristan Konsolosluğu’na hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı) (SADECE BOŞ KAĞIDA KAŞE,İMZA ATMANIZ DURUMUNDA DİLEKÇE TARAFIMIZDAN DOLDURULACAKTIR.)
2. Pasaport (dönüş tarihinde itibaren en az 6 ay geçerli)
3. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (35X45 mm ölçülerin de, beyaz fon arkalı)
4. Orijinal faaliyeti belgesi veya E-Faaliyet Belgesi(Ticaret Odası’nın internet sitesinden temin edebilirsiniz.)
5. Ticari sicil gazetesi
6. Vergi levhası
7. İmza sirküleri fotokopileri
8. SGK İşe Giriş Bildirgesi ( kaşe ve ıslak imzalı)
9. Barkodlu 4A SGK Hizmet Dökümü (E-devlet’ten alınabilir)
10. Son üç aylık Maaş Bordrosu ( Kaşeli , imzalı )
11. Banka Hesap Özeti (son 3 aylık, bakiyeli, kaşe, imza sirküleri eki ile birlikte)
12. Kimlik Fotokopisi
13. İkametgah( e devlet)
14.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Anne,Baba, Eş ,Çocuk,Kardeş ve adres bilgilerini içeren)
15. E devletten yurda giris cikis belgesi barkodlu

Bulgaristan Vizesi ile ilgili güncel tüm bilgilere anında ulaşmak ve fiyat bilgisi almak için ; 

Vize İrtibat Bilgileri

  • +90 (212) 457 02 82  | +90 546 535 31 11
  • bilgi@safirtour.com
Hemen Ara