Schengen Vizesi

Schengen Vizesi Nedir? Schengen Vizesi Nasıl Alınır? Schengen Vizesi Ücretleri 2022 Schengen Vizesi Güncel Bilgiler Schengen Vizesi Hakkında 2022

Avrupa ülkelerine seyahat etmek isteyenler tarafından Schengen vizesi nedir sorusu sıklıkla sorulan sorulardandır. Schengen vizesi çoğu Avrupa ülkelerini kapsar. Bu vize sayesinde üye olunan ülkeler pasaportsuz bir şekilde seyahat edebilme imkanı elde eder.

Dünyanın en geniş serbest seyahat bölgesini bu vize bizlere sunar. Pasaportsuz seyahat imkanı vermesinin yanında üye ülkelerde 90 günü aşamamak kaydı ile konaklama fırsatı da sağlar. Schengen vizesi, kısa süreli vize türleri içerisinde değerlendirilir ve ücretlendirilir. Avrupa oldukça yaygın alınan bir vizedir. Schengen vizesine sahip kişiler, üye ülkelere rahatlıkla giriş çıkış yapabilir. Ayrıca ülke giriş çıkışlarında gümrük kontrollerine tabi tutulmazlar. Firmamız Schengen vizesi nasıl alınır sorusunu sizler için yanıtlıyor ve vize alımında sizlere kolaylık sağlıyoruz.

Schengen vizesi başvurusunda gidilecek ülkeler ve ne kadar kalınacağı mutlaka belirtilmelidir. Giriş ve çıkış yapılacak ülkeler vize alımı esnasında belirtilmesi gerekilir. Schengen vizesi alınacak vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Vize ücretleri, vize türü esas alınarak belirlenir. Schengen üyesi olmayan ülke vatandaşlarının üye ülkelere seyahat etmesi için Schengen vizesini öncelikli olarak alması gereklidir. Seyahat süresine göre Schengen vize ücreti belirlenir.
Schengen Vizesi Nedir?

Seyahat nedeni ve süresine göre Schengen vizesi sınıflandırılır. Schengen vizesi belirlenen ülkelerin içerisinde tek bir vize ile 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edilmesine izin veren kısa süreli vize türlerindendir. Buradaki istisnai süre 90 gündür. Eğitim, çalışma ve yaşama gibi nedenlerden dolayı bu sürenin aşılması durumunda her ülkenin ulusal vizesi temin edilmelidir. Buradan da anlaşılacağı gibi verilen imkanlar 90 gün için geçerlidir.

Schengen anlaşmasına dahil olmayan ülkeler Avrupa’ya gidebilmek için vize almalıdır. Schengen ülkelerinin bir kısmına gidebilmek için hem ulusal vizeye hem de Schengen vizesine ihtiyaç vardır. Schengen anlaşmasına taraf olmayan ülke vatandaşları Schengen bölgesine giriş yapacağı zaman gümrük kontrollerine tutulur. Bu kontrollerde birçok belge ve evrak istenir. Schengen vizesi alınacağı zaman ülke giriş ve çıkış sayılarına dikkat edilmeli ve istenilen sayı vizede belirtilmelidir.

Kimler Schengen Vizesine İhtiyaç Duyar?

Schengen üyesi ülkelerle serbest vize anlaşmasına henüz dahil olmayan tüm üçüncü ülke vatandaşlarının Avrupa’ya seyahat etmeden önce vize alması gerekir.

Schengen Vizesi İle Gidilebilecek Ülkeler

Schengen anlaşmasına taraf ülkelere Schengen ülkeleri denilir.

Schengen vizesi ile 26 ülke seyahat edilebilir.

Bu ülkeler; Belçika, Avusturya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Litvanya, Lüksemburg, İtalya, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, , Portekiz, Slovakya, Malta, Hollanda, Norveç, PolonyaSlovenya, İspanya, İsveç, Lihtenştayn olarak belirlenmiştir. Schengen vizesi ile taraf ülkelerin tümünde belirtilen süre içerisinde seyahat sağlanabilir. Schengen ülkeleri arasında kontroller yapılmadan serbestçe seyahat sağlanır. Ayrıca Bu ülkeler Schengen hangi ülkeleri kapsar sorusunun yanıtıdır.
SCHENGEN VİZESİNE DAHİL OLAN ÜLKELER

Schengen Bölgesi, üye ülke vatandaşlarının pasaport ve gümrük kontrolünden geçmesine gerek kalmadan bölge içinde serbestçe seyahat etmesine izin veren Schengen anlaşmasını imzalamış 26 ülkeyi kapsar.

1.Belçika

2.Avusturya

3.Çek Cumhuriyeti

4.Danimarka

5.Estonya

6.Finlandiya

7.Fransa

8.Almanya

9.Yunanistan

10.Macaristan

11.İzlanda

12.İtalya

13.Letonya

14.Litvanya

15.Lüksemburg

16.Malta

17.Hollanda

18.Norveç

19.Polonya

20.Portekiz

21.Slovakya

22.Slovenya

23.İspanya

24.İsveç

25.İsviçre

26.Lihtenştayn

Schengen Vizesine Nasıl Başvurulur? Schengen En Kolay Nasıl Alınır?

Birkaç ülkeyi birden ziyaret etmek isteyenler için Schengen en kolay alma yöntemleri araştırma konusu olmuştur. Schengen ülkelerine vize alım prosedürleri çoğu kişinin gözünü korkutur. Bu karmaşık süreci firmamız sizlerin adına üstlenmekte ve vize alım işlemlerini hızlıca tamamlamaktadır. Vize alım işlemlerinin tümü konsolosluk ve büyükelçilikler tarafından yürütülür.

Vizelerin onaylanması inisiyatifi bu makamların elindedir. Güven algısının oluşturulması vize onayında oldukça etkilidir.

Konsolosluklar başvuru sahibinin Türkiye’de bir aile ve mal varlığının bulunduğunu hisseder ve gideceği ülkede kalıcı olamayacağına emin olursa vize başvurusunu onaylar. Bununla birlikte başvuru sahibinin kalıcı bir işi yoksa ve yeteri kadar geliri olmadığı belgelenirse vize başvuruları olumsuz olarak sonuçlandırılabilir. Bu sebeple çoğu ülke vize alımı başvurularında SGK hizmet dökümü isterler. Gelir tespiti vize alım sürecinde güven oluşturabilecek belgelerdendir. Vize için temin edilen belgelerde tarih detayı oldukça önemlidir. Belgelerin geçerli olabilmesi için güncel tarihli bilgileri içermesi gereklidir. Türkiye’de mal varlığı bulunan kişilerin Schengen vizesi alması normal süreden daha hızlı ve kolay olmaktadır.

Vize başvuru dilekçesinde yer alan bilgiler vize alımında oldukça önemlidir. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına kadar ince detayların belirtilmesi vize alım süresini olabildiğince kısaltır. Başvuruda yer alan fotoğrafın güncel fotoğraf olmasına dikkat edilmelidir. Fotoğrafın güncel olmaması vize alım sürecini gereksiz yere uzatır. Genellikle turistik vize alımında gelir bildirimi oldukça önem taşır. Maddi gelirin yeterli düzeyde olduğu ispatlandığında karar mercii üzerinde olumlu bir izlenim bıraktırır. Banka hareketlerinin aktif olması vize alım sürecinin olumlu sonuçlanmasına katkı sağlar. Seyahat süresi ve alınacak vize türüne göre Schengen vize ücreti bu karar merciileri tarafından belirlenir.

Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadar? 2022 Schengen Vize Fiyatları, En Ucuz

Birden fazla ülkeye seyahat imkanı veren Schengen fiyatları kalınacak süreye göre değişkenlik gösterir. 90 günden az olan seyahatler için Schengen vize fiyatı değişiklik gösterir. 90 günden uzun kalışlar için Schengen vize fiyatı 249 EURO civarındadır.

Ayrıca 6-12 yaş grubu için alınacak vize fiyatını irtibat bilgilerimizden ulaşarak hızlıca cevap alabilirsiniz.
Bu fiyatlarda sıklıkla değişkenlik görülebiliyor. 25 yaş altı olan ve anlaşma tarafı ülkelere kar amacı gütmeyen eğitici etkinlik ve seminerlere katılacak kişilere bazı dönemler ücretsiz vize imkanı sağlanır. Çoğu kişi tarafından sorulan Schengen vizesi nedir sorusuna kısaca 26 ülkeyi kapsayan vize türü denilebilir.

 

Aklınızdaki bütün soruların yanıtlarını bizlerde bulabilirsiniz. Sapphire Tour olarak vize evrakları, vize ücretleri ve tüm diğer konular için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

 Schengen Vizesi ile ilgili güncel tüm bilgilere anında ulaşmak ve fiyat bilgisi almak için ; 

Vize İrtibat Bilgileri

  • +90 (212) 457 02 82  | Whatsapp : +90 542 534 31 11  | +90 546 535 31 11
  • bilgi@safirtour.com

 

 

Hemen Ara