İtalya Vizesi

İtalya Vizesi Nasıl Alınır? İtalya Vizesi Almak İçin Gereken Evrak Listesi Nelerdir? İtalya Vizesi Evrak Listesi 2022 İtalya vizesi ücretleri İtalya Ucuz Vize

İtalya’ya seyahat etmek isteyenler tarafından İtalya vizesi için gerekli belgeler nelerdir sorusu sıklıkla sorulur. Tarihi yapıları ile sanatsal mimari ile öne çıkan İtalya’ya her yıl ülkemizden sıklıkla turist seyahat etmektedir. Vize başvurularının başlatılabilmesi için seyahat amacının belirtilmesi gerekir.

İtalya’da 90 güne kadar sürecek konaklamalar için İtalya vizesi almak zorunludur. Alınacak olan vizenin türü seyahat amacı ve süresine göre belirlenir. Vize başvurusundan önce seyahat nedeninin belirlenmesi konsolosluk tarafından istenir. Başvuru dilekçesinde mutlaka seyahat nedeni belirtilmelidir. İtalya, Schengen uygulamasının taraflarından biridir. Bu nedenle alınan İtalya vizesi ile birçok ülkeye giriş çıkış sağlanabiliyor. Ayrıca İtalya vizesinden önce Schengen vizesi alınması gereklidir. Alınan vizelerinden çoklu giriş olmasına dikkat edilmelidir. Kalınacak süre İtalya vize fiyatları belirlenmesinde etkilidir.
İtalya’nın muhteşem tarihinde gezmek,sokaklarında yürümek istiyorsunuz ama vizeyi nasıl alacağınızı mı düşünüyorsunuz? Venedik’in olmazsa olmazı gondol turunda mükemmel zamanlar geçirmek mi istiyorsunuz? Aklınızdaki bütün soruların yanıtlarını bizlerde bulabilirsiniz. Sapphire Tour olarak vize evrakları, vize ücretleri ve tüm diğer konular için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru türünüzü belirledikten sonra tarafımıza pasaportun aslı ve gerekli evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir.

İtalya’da en fazla 90 güne kadar konaklama yapacak vatandaşlarımız İtalya vizesi için başvuru yapmaları gerekir.

 

İtalya Vize Ücreti Ne Kadar? İtalya Vize Ücreti 2022

İtalya vize ücreti alacağınız vize türüne ve seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun için vize yetkililerimizle görüşerek öncelikle seyahat amacınıza karar verip, ödemeniz gereken vize ücretini vize tipine göre yapmalısınız.

Alınan vize türüne göre İtalya vize ücretleri değişkenlik gösterir. İtalya, 6 yaş altı çocuklardan vize talep etmemektedir. İtalya konsolosluğu tarafından her yıl vize fiyatları güncellenir. Konsolosluk tarafından belirlenen ve istenen vize ücreti konsolosluk harç bedeli vize başvuru merkezi ücretlerini kapsamaktadır.
Turistik amaçlı yapılacak olan seyahatler, aile ziyareti amaçlı yapılacak seyahatler ve ticari amaçlı seyahatler d tipi vizeler kapsamındadır. Vize başvuruşunda bulunmadan önce İtalya konsolosluğu resmi adresinden güncel fiyatlar takip edilmelidir. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilerin vize alması için oturma izinlerini göstermeleri gerekir. Vize başvurularında seyahat sigortalarının yaptırılması zorunludur. Seyahat sigorta ücretleri vize ücretlerine dahil ediliyor. İtalya vize ücreti sadece İtalya için geçerli ücret değerleridir. İtalya için belirlenen vize ücretini İtalya vize süresi belirler.

1 Yıllık İtalya Vize Ücreti

Seyahat nedeni ve süresi İtalya vize fiyatları üzerinde etkilidir. Vize başvurularında vize harç ücreti olarak 80 EURO talep edilir. Bebek ve çocuk yaş grubu için Schengen vizesi alımında kolaylık sağlanmıştır. Ayrıca İtalya seyahatinde bulunacak 12 yaş altı grup vize ücretlerinden muaf tutulmuştur.
1 yıllık İtalya seyahati için alınan vize d tipi vize türüdür. D tipi vize başvurusunda bulunmak için İtalya konsolosluğuna başvurulması gereklidir. Burada istenen evraklar diğer vize türlerine göre daha kapsamlıdır. Ayrıca kişinin gelir kaynağının da bu tip vizelerde belirtilmesi istenir. Alınan vizelerin süresi kadar giriş sayıları da önemlidir. Ülke giriş çıkış sayıları da vize içerisinde belirtilir. Eksik ve yanlış bilgileri içeren belgeler vize reddine sebebiyet verir.  İtalya seyahatinde bulunmak isteyenlerin İtalya vizesi için gerekli belgeler eksiksiz olarak temin edilmelidir.

6 Aylık İtalya Vize Ücreti

Seyahat süresinin İtalya vize fiyatları üzerindeki etkisini belirttik. Bu süreler vize türünü belirler ve vizeler arasında sınıflandırmalara neden olur. Genellikle ülkeler seyahatlere 90 gün sınırlama koyarlar. 90 günü aşan seyahatler için bazı koşullar aranır. Bu süreyi aşan seyahat vizeleri de farklı fiyatlandırmalara tabii tutulur.
90 günü aşan vizelere d tipi vizeler denir. Bu vizelerin alımı ve istenilen belgeler diğerlerine göre daha detaylıdır. Bu süre içerisinde gerçekleştirilecek seyahat amaçları da başvuruda detayları ile belirtilir. Yatırılan vize ücretlerinin de mutlaka dekontu alınması ve gerekli belgelerin içine dahil edilmesi gerekir. Seyahat amacı ile İtalya’yı tercih edenler İtalya vizesi için gerekli belgeler kapsamında neler olduğunu firmamızdan öğrenebilirler.

İtalya Turistik Vize Ücreti

Seyahat amacı ile alınan İtalya turistik vizesi oldukça kapsamlı bir vizedir. İtalya turistik vizesi için alınan konsolosluk harç bedeli yaklaşık 60 EURO olmaktadır. Bu tutarlar sıklıkla değişkenlik gösterir. Fiyatlar konsolosluk bünyesinde güncellenip açıklanır. Turistik vize başvurusunda bulunulurken kişilerden parmak izi alınır. Alınan parmak izleri 5 yıl süre ile muhafaza edilir. Hızlı vize başvuruları içinde ayrıca bir ücret alınır. Avrupa birliği vatandaşı olan kişilerin tümü bu vizelerden muaf tutulur. Vize için başvurulmadan önce güncel fiyatlar resmi adreslerden takip edilmelidir.
İtalya’ya Giderken Kimler Vize Almak Zorundadır? İtalya’ya Giderken Vatandaşlarımızın Vize Alma Zorunluluğu Var Mıdır?

İtalya Schengen uygulaması taraflarından biridir bu nedenle Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde geçerli bir Shengen vizesine sahip olması gerekir. Başvurusunu tarafımızdan yapabileceğiniz bu vize ile diğer tüm Schengen ülkelerine giriş yapabilmek mümkündür. Fakat size verilen Schengen vizesinin tek ya da çok girişli olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.

 

İtalya Vizesi Almak İçin Gerekenler

 

Firmamız İtalya’ya seyahat etmek isteyenlere İtalya vizesi almak için gerekenler konusunda bilgi verir. Kişiler adına vize başvurusunda bulunur ve tüm vize alım sürecini güvenler sizlerin adına yürütür. İlk olarak elinizde 10 yıl öncesinden alınmış olmayan pasaport bulunmalıdır. Daha sonra seyahat amacının ayrıntılı olarak yer aldığı başvuru dilekçesinin olması gerekir.

Firmaların hazırlamış olduğu vize başvuru formu ve nüfus cüzdan fotokopisi yanımızda bulundurmamız gereken belgelerdir. Bunların yanında yeni çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, mevcut gelir düzeyini gösteren belge, otel rezervasyonlarını gösteren belge, gidiş dönüş uçak biletleri, mesleki ve finansal durumu gösteren belgeler vize için gerekli belgelerdendir.

Bunların yanında hangi ülkeye giderseniz gidin alınan vize süresine uyumlu seyahat sigortası yaptırılması gereklidir. Başvurulan vize için seyahat sigortasını gösteren belgelerin gösterilmesi zorunludur. Yurtdışına çıkacak kişilerin seyahat sonrasında ülkelerine geri dönüşünü ispatlayacak bağlarını vize alımında belirtmeleri gerekir. Seyahat yapılabilmesi için İtalya vizesi için gerekli belgeler vize türüne göre değişmektedir. Sapphire Tour olarak İtalya vizesi al işlemlerinizde sizin için tüm süreçleri planlar ve üzerinizde evrak yükünü alarak seyahat planlarınızı daha kolay gerçekleştirmenizi sağlarız.

 

SSK’lı Çalışanlar İçin İtalya Turistik Vize Evrak Listesi
1. Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına,İtalya Konsolosluğu’na hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı) (SADECE BOŞ KAĞIDA KAŞE,İMZA ATMANIZ DURUMUNDA DİLEKÇE TARAFIMIZDAN DOLDURULACAKTIR.)
2. Pasaport (dönüş tarihinde itibaren en az 6 ay geçerli)
3. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (35X45 mm ölçülerin de, beyaz fon arkalı)
4. Orijinal faaliyeti belgesi veya E-Faaliyet Belgesi(Ticaret Odası’nın internet sitesinden temin edebilirsiniz.)
5. Ticari sicil gazetesi
6. Vergi levhası
7. İmza sirküleri fotokopileri
8. SGK İşe Giriş Bildirgesi ( kaşe ve ıslak imzalı)
9. Barkodlu 4A SGK Hizmet Dökümü (E-devlet’ten alınabilir)
10. Son üç aylık Maaş Bordrosu ( Kaşeli , imzalı )
11. Banka Hesap Özeti (son 3 aylık, en az 5000 TL bakiyeli, kaşe, imza sirküleri eki ile birlikte)
12. Kimlik Fotokopisi
13. İkametgah( e devlet)
14.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Anne,Baba, Eş ,Çocuk,Kardeş ve adres bilgilerini içeren)
15. E devletten yurda giris cikis belgesi barkodlu

İtalya Vizesi ile ilgili güncel tüm bilgilere anında ulaşmak ve fiyat bilgisi almak için ; 

Vize İrtibat Bilgileri

  • +90 (212) 457 02 82  | +90 546 535 31 11
  • bilgi@safirtour.com

 

Hemen Ara