Fransa Vizesi

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Fransa Vizesi Almak İçin Gerekli Evrak Listesi 2022  Fransa Vize Ücretleri Fransa Ucuz Vize

Dünya’nın aşk şehri Paris’e gitmeyi istiyorsunuz ama vizeyi mi araştırıyorsunuz? Fransa’ya giderken nasıl giderim diye mi düşünüyorsunuz? Aklınızdaki tüm soruların cevaplarını bizlerde bulabilirsiniz. Sapphire Tour olarak vize evrakları, vize ücretleri ve tüm diğer konular için bizlerle irtibata geçebilirsiniz..

Fransa’ya seyahat etmek isteyenlerin Fransa vizesi için gerekli belgeler nedir sorusu sıklıkla soruluyor. Fransa, dünyanın aşk şehri olan Paris ile çoğu kişinin gitmek istediği ülkeler arasındadır. Firmamız gitmek istediğiniz ülkeler için vize alım sürecinin tümünü sizler adına yürütmektedir.

Herhangi bir ülkeye gitmek amacıyla çıkarılacak vize için seyahat türü ve nedeninin belirlenmesi gereklidir. Vize türü ve ücreti seyahat nedenine göre belirlenir. Fransa’da 90 günden az olacak şekilde olan konaklamalar için kısa süreli Fransa vizesi alınır. Bu tür vizeler diğer vizelere göre daha uygun oluyor. Firmamızda hizmet sunan vize yetkililerimizden aklınızdaki soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Seyahat süresi Fransa vize fiyatları üzerinde belirleyicidir.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar? 2022 Fransa Vize Ücretleri

Fransa vize ücreti alacağınız vize türüne ve seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun için vize yetkililerimizle görüşerek öncelikle seyahat amacınıza karar verip, ödemeniz gereken vize ücretini vize tipine göre yapmalısınız.

Kalınacak gün sayısına göre Fransa vize ücretleri değişkenlik gösterir. Gün sayısına göre birçok vize çeşitleri bulunur. Fransa Schengen anlaşmasının taraflarından biri olması nedeniyle sahip olunan vize 26 ülke içinde geçerli oluyor. Burada önemli olan ilk ziyaretin Fransa’ya yapılması gerektiğidir. Bu vize ile diğer ülkelere de giriş çıkış sağlanabilir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 6 ay süre kadar vizeden muaf tutulur.

Seyahat nedenine göre kalınacak sürenin belirlenmesi ile Fransa vize fiyatları belirlenir. Fransa büyükelçiliği bizzat başvuruları kabul etmemektedir. Vize başvurularını Fransa konsolosluğu ve Fransa büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri ve seyahat acenteleri tarafından vize alım süreci tamamlanır. Seyahat süresi 90 günü aşıyorsa başvurular Fransa konsolosluğuna yapılır. Başvurulacak vize türüne göre istenilecek evraklar belirlenir. Ayrıca kişilerin mesleki durumları da alınacak evraklarda değişikliğe sebep oluyor. Ücretlerde kalınacak süreye göre belirleniyor.

Seyahat nedenine göre Fransa vize süresi belirlenir. Fransa vizesi alabilmek için randevu alınması gerekir. Randevular bazı dönemlerde yoğunluk nedeniyle alımı zorlaşabilir. Bu nedenle gidilecek tarihten 1 ay öncesinde randevu alınması gereklidir. Fransa’ya kişisel başvuru yapılamaması nedeni ile seyahat firmaları ile anlaşmanız sorunludur. Firmamızda başvurudan vize alım işlemlerine tüm süreci güvenle yürütmektedir.

1 Yıllık Fransa Vize Ücreti

Seyahat edecekler için Fransa vizesi için gerekli belgeler vize türüne göre değişkenlik gösterir. 90 günü aşması nedeni ile 1 yıllık Fransa vizesi için Fransa başkonsolosluğa bizzat başvuru gereklidir.  Bu başvuru esnasında parmak izi alınır ve bu iz 5 yıl boyunca saklanır.

Buradaki alınacak vize tipi, d vize tipidir. Bu nedenle kısa süreli vize türünden farklı bir fiyatlandırma yapılır. Ödenecek vize ücret ve harçları konsolosluk tarafından her yıl güncellenir. Bu nedenle resmi siteden mevcut vize giderlerini takip etmek gerekir. Ayrıca Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu kişilerin vize alması için oturma izni gereklidir. Kalınacak süreye ve amaca göre Fransa vize fiyatları belirlenir.

6 Aylık Fransa Vize Ücreti

Seyahat edeceklerin meslek gruplarına göre Fransa vizesi için gerekli belgeler farklılık gösterir. Vize ücretlendirmeleri de kalınacak süre esas alınarak belirlenir. Fransa için alınacak vize ücretleri, Euro üzerinden alınır. Fransa 6 yaşa kadar olan çocuklardan vize ücreti almamaktadır. Buradaki seyahat süresi önemli değildir. 6 aylık alınacak vizelerde konsolosluk harcı vize ücretlerine dahil edilir.

Fransa Turistik Vize Ücreti

Fransa’ya gitmek isteyen çoğu kişi tarafından Fransa turistik vizesi alınır. Alınacak vizede turistik ziyaretin amacının ne olduğu açıkça belirtilmelidir. Seyahat nedeni aile ziyareti ise orada bulunan bir kişinin davet mektubu gereklidir. Diğer evraklarla beraber davet mektubunun da iletilmesi ile vize alımı gerçekleşir.
Fransa’ya bir davet üzerine değil de tatil amacı ile gidilecek ise önceden alınmış otel biletleri gereklidir. Diğer evraklarla birlikte otel biletleri konsolosluğa sunulur ve aksi bir durumla karşılamadığı takdirde vize alımı gerçekleşir. Aynı aileden 6 yaş üzeri herkes bu turistik vize için kişi başı ücret ödemelidir.  Burada kalınacak süre Fransa vize fiyatları üzerinde etkili olur.
Sapphire Tour olarak Fransa vizesi al işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Fransa Vizesi Almak İçin Gerekenler

Fransa’ya seyahat etmek isteyenler Fransa vizesi almak için gerekenler nelerdir sorusuyla karşı karşıya kalıyor. Ülkemizden diğer ülkelere seyahat için vize alınması gereklidir. Vize alımında da güvenlik amacı ile birçok belge ve evrak istenir. Gerekli şartların oluşturulması ve yeterli görülmesinin ardından vize alım işlemi gerçekleştirilir.
Vize evrakları alınırken alım nedeni belirleyicidir. SSK’lı çalışanlar vize alımında durumlarını belirtmelidir. Vize talep dilekçesi gereklidir. Bu talep dilekçesinde seyahat nedeni açıkça belirtilmelidir.

Dönüşü de kapsayan en az 6 ay öncesine ait pasaport ve e-faaliyet belgesi istenilen evraklardandır. 2 adet biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopisi de beraberinde getirilmelidir.

Vize alım için gerekli belgeler arasında ticari sicil gazetesi ve vergi levhası da bulunur. İmza sirküleri, SGK işe giriş sirküleri, 4A SGK hizmet dökümü ve son üç ayı içeren maaş bordrosu vize alımı için gereklidir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgah da vize için temin edilmesi gereken belgelerdir. Belirtilen tüm belgeler Fransa vizesi için gerekli belgeler olmaktadır.
Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vizesi için başvuru türünüzü belirledikten sonra tarafımıza ilgili evraklar ile başvuru yapması gerekmektedir. Ülkede en fazla 90 güne kadar bulunacak olanların ise kısa süreli Fransa Vizesi için başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Fransa’ya giderken kimler vize almak zorundadır? Türk vatandaşlarının Fransa’ya giderken vize alma zorunluluğu var mıdır?

Ülke sınırları içerisine girmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, seyahate çıkmadan önce gidiş nedenine göre bir vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Fransa, Schengen Anlaşmasına taraf olduğu için yapılan vize taleplerinde Schengen Vizesi vermektedir.

Fransa Yeşil, Gri ve Siyah TC. pasaportlarını 6 aya kadar vizeden muaf tutarken, Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahipleri koşullarına uygun evraklarla başvuru yapmalıdırlar.

FRANSA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

SSK’lı Çalışanlar İçin Fransa Turistik Vize Evrak Listesi
1. Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına,Fransa Konsolosluğu’na hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı) (SADECE BOŞ KAĞIDA KAŞE İMZA ATMANIZ DURUMUNDA DİLEKÇE TARAFIMIZDAN DOLDURULACAKTIR)
2. Pasaport (dönüş tarihinde itibaren en az 6 ay geçerli)
3. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (35X45 mm ölçülerin de, beyaz fon arkalı)
4. Orijinal faaliyeti belgesi veya E-Faaliyet Belgesi(Ticaret Odası’nın internet sitesinden temin edebilirsiniz.)
5. Ticari sicil gazetesi
6. Vergi levhası
7. İmza sirküleri fotokopileri
8. SGK İşe Giriş Bildirgesi ( kaşe ve ıslak imzalı)
9. Barkodlu 4A SGK Hizmet Dökümü (E-devlet’ten alınabilir)
10. Son üç aylık Maaş Bordrosu ( Kaşeli , imzalı )
11. Banka Hesap Özeti (son 3 aylık, bakiyeli, kaşe, imza sirküleri eki ile birlikte)
12. Kimlik Fotokopisi
13. İkametgah( e devlet)
14.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Anne,Baba, Eş ,Çocuk,Kardeş ve adres bilgilerini içeren)
15. E devletten yurda giris cikis belgesi barkodlu

Fransa Vizesi ile ilgili güncel tüm bilgilere anında ulaşmak ve fiyat bilgisi almak için ; 

Vize İrtibat Bilgileri

  • +90 (212) 457 02 82  | +90 546 535 31 11
  • bilgi@safirtour.com
Hemen Ara