Vize Başvuru Koşulları

1. Bu hizmet sadece Türkiye pasaport sahiplerine ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) tarafından ilan edilen şartları yerine getirenlere açıktır. Bu vizenin düzenlenmesi ve onayı Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) tarafından ve onların zaman zaman düzeltilen/güncellenen yasa ve kuralları ile başvuranın koşullara uygun olmasına bağlı olaraktan yürütülür. Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) tarafından düzenlenen vizeler tüm Birleşik Arap Emirliklerinde geçerlidir. Birleşik Arap Emirlikleri dışındaki herhangi bir yerde bulunan havalimanlarından giriş ve çıkış için geçerli değildir.

2. Başvuranın Birleşik Arap Emirlikleri’ne istediği herhangi bir seyahat için Birleşik Arap Emirliklerin’ne uçuş yapan herhangi bir havayolu tarafından düzenlenmiş, teyit edilmiş bir bilete sahip olmalıdır. Kontrolleri dışında oluşan herhangi bir nedenden dolayı yolcuların uçağa binmemesi, inmemesi, uçuşun gecikmesi veya iptali için Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ. sorumlu ve yükümlü olmayacaktır.

3. Başvuranın vize başvurusu yapması için gerekli olan evrakları eksiksiz ve doğru olarak sunması gerekmektedir. Genel evraklar; En az 6 Ay geçerlilik süresi olan pasaport, Arka fonu beyaz vesikalık resim, Önlü arkalı T.C. kimlik fotokopisi. Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ. gerek görmesi durumunda başvuru sahibinden ek evraklar talep edebilecektir.

4. Başvuranın vize başvuru formunu doğru bir şekilde doldurması gerekmekte ve uygun vize ücretini, geçerli pasaportu ve burada belirtilen gerekli belgeleri sunması gerekmektedir.

5 Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ. gecikme, kayıp, yanlış başvuru ve /veya aynı içeriğin gerçekliği konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Eksik ve mükerrer başvurular dikkate alınmayacaktır.

6. Bir vizeyi vermek yada reddetmek Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) ayıcalıklı ihtiyatındadır. Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ herhangi bir şekilde vizenin kabul veya reddi için Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) etkileyemez. Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) kararı sondur. Bir vize başvurusunun reddedilmesi durumunda, hiçbir yazışma yapılmayacak, vize ücreti iade edilmeyecektir.

7. Bir vizenin düzenlenmesi veya başvurunun kabulü herhangi bir şekilde başvurana Birleşik Arap Emirlikleri’ne girme hakkı vermez. Giriş Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) havalimanındaki göçmenlik memurunun ihtiyatındadır.

8. Wait-listed bilet tabanlı bir vize için başvuranlar Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) tarafından verilen tüm para cezası ve yasal eylemleri, teyit edilmeyen koltuk olduğundan dolayı vize süreleri dönemi içinde Dubai’den ayrılamama ve fazla kalma ile sonuçlanabileceğini anlar ve kabul ederler.

9. Eğer başvuran Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) tarafından verilen bir ceza ve seyahat yapmamaya maruz kalmış ise Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ sorumlu değildir.

10. Vize sunulduğu gibidir ve aktarılmaz.

11. Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ. Başvuranın vizeyi almada ve işlem yaptırmasındaki gecikmeden ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya zarar için yükümlü değildir. Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ firmasına ait olan www.dubaivizecisi.com her ne olursa olsun başvuran adına herhangi bir yükümlülüğü kabul edemez.

12. Vize zaman zaman düzeltilen Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlık ve ikamet bölümü (DNRD) kuralları ve yasalarına göre geçerlidir. Vize düzenlendiği tarihten itibaren geçerlidir.

13. Tüm T.C. ve B.A.E. Hükümeti kuralları uygulanır; herhangi bir T.C./B.A.E. Hükümet kuralları veya emrinden dolayı bu işlemin geçersiz veya iptal olması Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ başvuran tarafından talep edilecek herhangi bir tazminat için yükümlü olmayacaktır.

14. Tüm başvurular yapılan ödemeye istinaden işleme alınır. Gün içinde birden fazla yapılan başvurunun ödemeleri aynı gün içinde saat 17.00’a kadar yapılması gerekmektedir.

15. İptal ve iade koşulları; Başvurusu tamamlanan ve ödemesi yapılan vize başvurularında ücretin iadesi ve işlemin iptal edilmesi mümkün olmayacaktır.

16. Başvuranlar seyahat için tüm T.C. ve B.A.E. Hükümeti gereksinimlerini yerine getirmek için sorumlu olacaklardır.

17 Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ. başvuran tarafından www.dubaivizecisi.coma sağlanan bilgilerin gizli kalması için gerekli tüm tedbirleri alacaktır. Ayrıca, Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD şti. bu bilgilerin herhangi bir şekilde yetkisiz erişimi için yükümlü olmayacaktır.

18. Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ bu şart ve koşullara herhangi bir zamanda, herhangi bir ihbar ve yükümlüğü olmaksızın ekleme yapma, değişiklik yapma veya bu koşulları değiştirme hakkını saklı tutar ve bu hizmeti alan tüm başvuranlar aynısına bağlı olacaktır.

19. Bu şart ve koşullar T.C. yasalarına göre yapılacak ve idare edilecektir SapphireTur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ. tarafından başvurana sağlanan hizmetlerle ilgili ortaya çıkabilecek herhangi ihtilaf ve aykırılık T.C.’deki mahkemelerin münhasır yargı yetkisine bağlı olacaktır.

20. 29 günlük tek girişli vizeler; Alındığı tarih itibari ile 58 gün geçerlilik süresi olup, bu süre içinde giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 29 gün kalış hakkınız bulunur ve tek giriş çıkış için kullanılır.

21. 29 günlük çok girişli vizeler; Alındığı tarih itibari ile 58 gün geçerlilik süresi olup, bu süre içinde giriş yapıldığı tarihten itibaren 29 günlük vize süreniz başlar ve ilk giriş tarihinizden sonraki 29 gün içinde sınırsız giriş hakkınız bulunur.

22. 90 günlük tek girişli vizeler; Alındığı tarih itibari ile 58 günlük geçerlilik süresi olup, bu süre içinde giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 90 gün kalış hakkınız bulunur ve tek giriş çıkış için kullanılır.

23. 90 günlük çok girişli vizeler; Alındığı tarih itibari ile 58 gün geçerlilik süresi olup, bu süre içinde giriş yapıldığı tarihten itibaren 90 günlük vize süreniz başlar ve ilk giriş tarihinizden sonraki 90 gün içinde sınırsız giriş hakkınız bulunur.

24. Vize süresinin dolmasına karşın yolcunun BAE’den (Birleşik Arap Emirlikleri) çıkış yapmaması durumunda Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu tarafından yolcu başına 3.000 USD ve fazla kalınan hergün başına 150 USD cezaya çaptırılacak olup, rücu eden bu ceza Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ tarafından yolcudan yada firmadan tahsil edilecektir. Bununla birlikte Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu tarafından yolcudan tahsil edilecek olan ceza, vergi, harç türü hiçbir ödemeden Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ sorumlu olmayacaktır.

25. Başvuru işlem süreleri ödemesi yapılan başvurular için başvuru yapıldığı günden itibaren 2 ile 5 Birleşik Arap Emirlikleri iş günü arasındadır. (Birleşik Arap Emirlikleri iş günleri Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe ve Pazar günüdür.) Resim tatiller ve vize başvurunuzun ek araştırmaya alınması durumunda işlem süresi uzayabilmektedir. Vize onaylanmadan seyahat programı yapılmaması acentamıztarafından tavsiye edilmektedir.  Seyahat programı yapılıp vizenizin işlem süresinin uzaması durumunda oluşabilecek zararlardan Sapphire Tur Turizm Gıda Dış TicaratSanayi LTD ŞTİ sorumluluk kabul etmeyecektir.

Yukarıdaki tüm şartları okudum ve kabul ediyorum.

Firma / Yolcu :

Tarih : 22.04.2024

İş bu sözleşme bununla birlikte 25 maddeden ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. başvurunun internet ortamında Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir Sapphire Tur Turizm Gıda Dış Ticarat Sanayi LTD ŞTİ gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

Hemen Ara